Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Jéj, vianočný stromček v Bruseli bude zo Slovenska!

Slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka je naplánované na 25. novembra.

Bruselský primátor Yvan Mayeur v rámci tlačovej konferencie zameranej na priebeh vianočných sviatkov v hlavnom meste Belgicka oznámil, že tohoročné "Zimné radosti" bude na námestí Grand Place zdobiť vianočný stromček zo Slovenska.

Informáciu potvrdil aj Stanislav Vallo, slovenský veľvyslanec v Belgickom kráľovstve ktorý s touto iniciatívou oslovil bruselskú radnicu ešte začiatkom leta. Vianočný strom teda tento rok daruje Bruselčanom a Bruselu naša krajina.

Stanislav Vallo upresnil, že strom sa podarilo zabezpečiť vďaka aktívnej podpore zo strany Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Ministerstva pôdohospodárstva SR.

Na Hlavné námestie do Bruselu by sa mal strom dostať 17. novembra medzi piatou a šiestou hodinou ráno, kým v meste nie je intenzívna cestná premávka. Slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka je naplánované na 25. novembra.

Zimné radosti, ako bruselská radnica už tradične nazýva vianočné sviatky spojené s výzdobou a vianočnými trhmi, potrvajú od 25. novembra do konca roka.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.