Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Páni z posilňovne, nepotešíme vás. Pre ženy nie ste najatraktívnejší!

Ockovia s veľkým bruchom sa nežným polovičkám zdajú príťažlivejší.

Tridsiatnikov, ktorí dostali spoločné pomenovanie „dad bod“, po našom „tatkovský typ“, vnímajú nežné polovičky ako majiteľov kvalitných génov aj odolnejšieho imunitného systému. Dokonca sú presvedčené, že títo páni žijú dlhšie.

V prípade „tatkovských typov“ však rozhodne nejde o obéznych a vzhľadom zanedbaných chlapov. Sú to v prvom rade pôžitkári, ako v kuchyni, tak aj v prístupe k životu: "Občas chodí do posilňovne, ale cez víkendy si užíva a zje bez výčitiek celú veľkú pizzu naraz,“ opisuje tento typ mužov americká publicistka Mackenzie Pearson. Podľa jej slov tiež predstavujú "vyvážený pomer pivného bruška a posilňovania".

Otcovstvo je takmer určite sprevádzané poklesom hladiny testosterónu, v dôsledku čoho stráca muž svalovú hmotu a naopak, naberá tuk. Obdobne to v knihe Ako muži starnú: Čo prezrádza evolúcia o mužskom zdraví a úmrtnosti vysvetlil antropológ Richard Bribiescas. Vedec zároveň tvrdí, že zvýšenie váhy môže posilňovať imunitný systém a predlžovať život. Zavalitejší muži sú navyše úspešnejší v predávaní svojich génov. Investujú viac času do starostlivosti o svoje deti, na úkor flirtovania s inými ženami.

Okrem toho, Mackenzie Pearson je presvedčená, že vedľa "zaguľateného" chlapíka sa žena cíti bezpečnejšie a uvoľnenejšie, než keď jej muž s dokonalou postavou pripomína jej vlastné nedostatky. "Chceme vyzerať štíhlo a čím väčší je muž, tým menšie sa cítime," vysvetlila. "Samozrejme, všetky máme radi ´vysekaných´chlapíkov, ale na tatkovských typoch je niečo, čo ich robí ľudskejšími, prirodzenejšími a príťažlivejšími," dodala.

Zdroj: premuza.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.