Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Muži prestávajú byť mužmi. A môžu za to ženy!

Citliví otcovia a mamy, ktoré si poradia samy.

Pohľad na ženy a mužov sa mení. Zmenám podliehajú aj úlohy, ktoré sa od oboch pohlaví v živote očakávajú. A všetko sa to stále častejšie premieta i do partnerských vzťahov.

Ešte pred 50-timi rokmi boli muži vychovávaní ako silní jedinci, ktorí musia disponovať takými vlastnosťami, ako je mužnosť a tvrdá, nezlomná povaha. Dnes sú naše očakávania iné. Od pánov tvorstva vyžadujeme, aby častejšie a intenzívnejšie prejavili svoju citlivú stránku, boli chápaví a tolerantní.

Aj prieskumy prinášajú zaujímavé výsledky: muži zomierajú skôr ako ženy. Častým dôvodom je (pre)citliv(en)á duša, kým v minulosti za to mohol prevažne životný štýl. Dnešní páni znášajú stres oveľa horšie a sú náchylnejší na rôzne fyzické aj psychické ochorenia.

Ženy dosiahli rovnoprávnosť. A otcovia si s deťmi nevedia vytvoriť citové puto!

Všetko má svoje pre a proti. Kým emancipácia je zadosťučinením pre ženské pohlavie, vplyvom nej stráca úloha otca v rodine na vážnosti a dôležitosti. Ďalšie následky? Muži si so svojimi deťmi nevytvárajú citové puto a status muža ako živiteľa rodiny bledne.

Ženy pracujú aj doma.

Ženy majú okrem povolania, ktoré ich živí, ešte jedno navyše – sú nedobrovoľnými slúžkami. Vyplýva to z ich povinnosti starať sa o domácnosť, deti aj manžela, pričom všetko, čo urobí, je vnímané ako samozrejmosť. Priateľstvá, ktoré muži nadobudli v detstve alebo počas svojej mladosti vekom strácajú. Náhradu za ne však nehľadajú.

Zdroj: novinky.cz

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.