Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Andrej Kiska rozdal zo svojho prezidentského platu už 30-tisíc eur!

O zhruba 500 eur si vďaka prezidentovi každý mesiac finančne prilepší 10 slovenských rodín!

Úradujúci prezident Andrej Kiska nastúpil do svojej funkcie v júni minulého roka a odvtedy už rozdal ľuďom v núdzi viac ako 30-tisíc eur. Každý mesiac totiž medzi desať rodín rozdelil svoj prezidentský plat, teda približne 5-tisíc eur. Ako sa pre agentúru SITA vyjadril jeho hovora Roman Krpelan, prezident bude v rozdeľovaní platu pre rodiny v núdzi ďalej pokračovať. Zámer vzdať sa prezidentského platu v prospech chudobnejších, oznámila hlava štátu v januári 2014, v tom čase ešte ako prezidentský kandidát.

Peniazmi darovanými od Andreja Kisku si doposiaľ mohli prilepšiť najmä tí, ktorí pochádzajú z rodín s onkologickým ochorením, svalovou dystrofiou, Parkinsonovou chorobou či Downovým syndrómom. Finančnú injekciu však dostali aj také rodiny, ktoré sa ocitli vo veľmi zlej sociálnej situácii.

Každý kalendárny mesiac pribudne vďaka Andrejovi Kiskovi do rodinného rozpočtu desiatich rodín žijúcich na Slovensku približne 500 eur, pričom sa o prerozdeľovaní svojho platu radí s organizáciami Plamienok, Úsmev ako dar, Liga proti rakovine, Dobrý anjel a s Organizáciou muskulárnych dystrofikov.

Zdroj: SITA

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.