Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ktorých 5 ženských mien je na Slovensku najviac obľúbených?

Možno sa rovnako voláte vy! 😉

Každý rodič hľadá inšpiráciu, čo sa výberu mena pre jeho dieťa týka, inde. Mnohí sledujú aktuálne trendy, študujú nové štatistiky, zohľadňujú fakt, či im meno pripomína niekoho konkrétneho alebo sa riadia charakteristikami, ktoré majú o ich nositeľoch veľa vypovedať.

Na Slovensku sa tešia veľkej obľube tieto mená pre dievčatká a ženy: SOFIA, NINA, EMA, NATÁLIA a VIKTÓRIA.

Meno Sofia, ktoré sa u nás oslavuje 15.5, má aj slovenský ekvivalent – Žofia. Z pôvodnej gréčtiny sa prekladá ako "múdrosť" a jeho nositeľky sú považované za veľmi inteligentné, zábavné, príjemné a ženské. Od detstva sú priebojné, majú vysoké životné ambície a mimoriadne veľa záľub.

Nina je síce ruské, ale pôvodom grécke meno. Voľne sa prekladá ako „pochádzajúca z mesta Ninive“. Niny pôsobia na ľudí veľmi tajomne a étericky, ale aj nežne, láskyplne a charizmaticky. Občas v nich však vyvoláva zmätenosť, pretože Nina sa chvíľu správa spoločensky a vzápätí sa uzavrie pred svetom. Nie je ľahké sa v nej vyznať a ukáže zo seba len tú tvár, ktorú ona sama chce. Priateliť sa s Ninou znamená prežívať veselé, ale aj nebezpečné životné situácie a oslavovať jej meniny každoročne 12.7.

30. 1 sa na Slovensku oslavujú Emy, silné osobnosti. Meno Ema je nemeckého pôvodu a znamená „veľká“. Jej nositeľky majú ochranárske sklony, často uprednostnia záujmy blízkych pred svojimi, nezvyknú sa sťažovať a veľmi pokorne berú všetko, čo sa im v živote prihodí. Nechýbajú im však ambície, veľa plánujú a v mnohých prípadoch uprednostnia pred založením si rodiny pracovnú kariéru. To však neznamená, že svadbu a dieťa nechcú, chcú, len neskôr, ako ich rovesníčky. Ich výsadou je presnosť a čestnosť.

Meno Natália má svoj pôvod v latinskom jazyku a do slovenského sa prekladá ako „dieťa Vianoc“. Zväčšia ide o usmiate a šťastné osoby, na ktoré veľmi vplýva Venuša, planéta lásky. Nikdy sa nepretvarujú, nezrútia sa, ak sa ich život nevyvíja tak, ako si to vysnívali, a každý pád ich dokáže ešte viac posilniť. Okolie ich vníma ako empatické a súcitné ženy, čo sú však vlastnosti, ktoré predstavujú riziko v partnerských vzťahoch. Jej dobrotu zvyknú muži zneužívať. V kalendári sa toto meno nachádza pri dátume 6. október.

Medzi májových meninových oslávencov patria na Slovensku aj Viktórie. Ich pôvod je v latinčine a značí „víťaza“ alebo „víťazstvo“. V ich prípade máme tú česť s praktickými a šikovnými ženami, ktoré sa vyžívajú v kreatívnej práci. Zakladajú si na tom, aby boli vo všetkom najlepšie, majú súťaživú povahu a keďže ich prehry trápia, pokúsia sa vyhrať znova. Nie veľmi sa im však darí na poli lásky, občas sa prejaví ich panovačnosť a neochota robiť kompromisy. Meniny majú 10.5.

Zdroj: kamzakrasou.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.