Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Bojujete s mastnými vlasmi? Možno používate nesprávne zbrane!

Ak máte krátko po umytí pocit, že vám ktosi na vlasy vylial olej, čítajte ďalej.

Chceli by ste si ráno dlhšie pospať, ale nemôžete a na vine sú vaše vlasy? Musíte si ich po zobudení povinne umývať a večer napriek tomu vidíte, že sú opäť mastné? Nepríjemné, ale nie neriešiteľné! Odporúčame, zamyslieť sa nad spôsobom, akým ku svojej korune krásy pristupujete.

Vec sa má tak, že ak cítite potrebu umývať si vlasy deň čo deň, zrejme ste si kúpili nevhodný šampón. Neobsahuje náhodou olej? Také šampóny sú totiž určené výlučne pre suché, nie pre mastné a rýchlo sa mastiace vlasy.

Vlasy je potrebné po umývaní dôkladne opláchnuť. Zvyšky šampónu ich urobia ťažšími a hrubšími, v dôsledku čoho sa budú mastiť rýchlejšie.

Ruky preč od vlasov!

Hranie sa s vlasmi patrí nielen medzi najčastejšie flirtovacie techniky, je to rovnako aktivita, ktorá spôsobuje veľmi príjemné pocity. Avšak, aj ruky obsahujú prírodné oleje a ich častý dotyk s korunou krásy sa podpíše pod jej mastný vzhľad.

Teplo a rýchlo sa mastiace vlasy si určite nebudú rozumieť . Ani horúcou vodou, ani horúcim vzduchom z fénu si nezabezpečíte zdravo vyzerajúci účes. Práve naopak, docielite, že sa vaše vlasy budú mastiť ešte viac. Čo im však urobí dobre, je vlažná voda a sušenie studeným vzduchom.

Vyskúšajte jedlú sódu, čierny čaj alebo vodku

Jedlá sóda má schopnosť pohltiť mastnotu vo vlasoch. Stačí ju len zmiešať so šampónom alebo so šálkou vody a aplikovať aspoň dva razy za týždeň. Rovnaký účinok by ste mali dosiahnuť s čiernym čajom, ktorý je však vhodné používať na tmavé vlasy. Postup je veľmi jednoduchý – uvarte si čaj, nechajte ho cca na 5 minút vychladnúť, opláchnite si ním vlasy a na záver ich umyte šampónom. V boji s mastnými vlasmi je nápomocná aj vodka, pretože vysúša pokožku. Pre kozmetické potreby sa jeden pohár vodky riedi s dvomi pohármi vody. Vzniknutá zmes by mala na vlasoch pôsobiť cca 10 minút. Zmývame ju len čistou vodou.

Zdroj: kamzakrasou.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.