Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Milan Lasica vie, čo je to šťastie!

Do kín prichádza celovečerný slovenský film Rukojemník. Titulná skladba k nemu sa volá Šťastie.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Čo je to šťastie?

Pán Milan Lasica odpovedá na túto otázku v rovnomennej skladbe k celovečernému slovenskému filmu Rukojemník, ktorý vznikol pod taktovkou herca a režiséra Juraja Nvotu.

Pôvodné plány pri tvorbe filmu nezahŕňali titulnú pieseň k nemu, jeho tvorcovia však zmenili názor pri poslednom strihaní. Voľba osloviť niekoho, kto napíše text o šťastí, padla na pána Milana Lasicu, ktorý ho režisérovi Nvotovi poslal už na druhý deň. O hudbu k Rukojemníkovi sa postarala veľmi talentovaná slovenská skladateľka a klaviristka Ľubica Malachovská Čechovská, mimochodom manželka populárneho herca a komika Sväťa Malachovského.

Rukojemník plný hereckých osobností

Film Rukojemník, zasadený do obdobia 60. rokov a im prislúchajúcemu režimu, je miestami smutným, miestami veselým príbehom o chlapcovi Petrovi, ktorý vyrastá u starých rodičov v pohraničnej obci. Očami dieťaťa približuje časy minulé a jeden malý-veľký sen, prekročiť hranice krajiny a stretnúť sa rodičmi, ktorí boli nútení emigrovať.

Hrdinom snímky Rukojemník je Richard Labuda, syn populárneho herca Mariána Labudu (ml.). Spolu s ním sa vo filme predstaví aj plejáda legendárnych slovenských a českých hereckých osobností, medzi nimi Libuše Šafránková, Ondřej Vetchý, Robo Roth, Miroslav Noga, Szidi Tobias, ale a aj samotný autor textu k titulnej skladbe Šťastie, pán Milan Lasica.

Premiéra filmu je naplánovaná na 8. január 2015.

Zdroj: hudba.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.