Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Pravidelne odpočítavate dni do výplaty?

Princíp 50-20-30 by vám mohol pomôcť.

Ak patríte k tým, ktorých výplata sa na účte dlho neohreje a máte pocit, že akosi priveľa míňate, skúste si osvojiť pravidlo: 50-20-30! Má ísť o účinný trik, vďaka ktorému si finančné prostriedky rozdelíte tak, že o peniaze nebudete mať núdzu ani na konci mesiaca.

Je ťažké predstaviť si, že aj šetrenie môže byť zábavou, na druhej strane, metódu 50-20-30 možno aplikovať na akýkoľvek vysoký, respektíve nízky rozpočet. O čo vlastne ide? Najväčšiu čiastku, 50%, je dobré investovať do podstatných vecí, akými sú bývanie, účty, doprava a jedlo. V drvivej väčšine prípadov ide o položky, kvôli ktorým z účtu odchádza väčšia polovica výplaty. Zvyšných 50% si treba rozdeliť na 2 časti. Dobrá správa je, že 20% by sme sa mali snažiť ušetriť, ale až 30% môžeme minúť, na čo chceme. Ak na seba chcete byť prísni, pokojne si tieto dve čiastky vymeňte.

Ak si doma šetríte do prasiatka, musíte byť veľmi zásadový človek s pevnou voľou, lebo také peniaze lákajú k tomu, aby boli minuté. Odborníci na financie odporúčajú zriadiť si špeciálny sporiaci účet, z ktorého sa dajú čerpať financie len vtedy, ak osobne navštívime banku. A zrejme vás nepoteší nasledujúca rada: Je dobré mať finančnú rezervu. Myslite na to! 😉

Zdroj: dobrenoviny.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.