Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ach, tí dovolenkári! Na letisku zabúdajú celé kufre!

Zabudnuté a nájdené predmety sa na letisku uchovávajú viac ako rok.

Počas letnej sezóny sa mnoho ľudí prepravuje za oddychom leteckou dopravou. Stáva sa však, že si turisti v lietadle alebo na letisku, či už pri odlete alebo prílete, niečo zabudnú!

Podľa slov hovorkyne Letiska Milana R. Štefánika v Bratislave, Veroniky Ševčíkovej, sú to zväčša vrchné časti odevu, ako napríklad bundy, svetre či čiapky, ale rovnako okuliare. Niekedy zase kľúče, hodinky alebo doklady totožnosti či suveníry.

"Medzi často zabúdané predmety patria aj mobily, kamery, fotoaparáty či notebooky," doplnila Ševčíková. Cestujúci si však na bratislavskom letisku zabudli už aj elektronickú cigaretu, slnečník, plážovú podložku či kočík.

"Predmety nájdené na palube lietadla sa uchovávajú najskôr na letisku, na oddelení reklamácií batožín," priblížila. Cestujúci môže kontaktovať oddelenie reklamácií s otázkou, či sa jeho stratený predmet v lietadle nenašiel. "Prípadne môže kontaktovať leteckú spoločnosť, s ktorou letel," radí Ševčíková.

Ak si nikto po dobe určenej dopravcom, čo býva spravidla do šiestich mesiacov, daný predmet nevyzdvihne, stratené predmety sa podľa hovorkyne letiska odovzdávajú naspäť dopravcovi, teda leteckej spoločnosti, na centrálne reklamačné oddelenie.

"Stáva sa však, že si cestujúci zabudne vyzdvihnúť po prílete z batožinového pasu aj celý kufor, ten sa potom uchováva päť dní na oddelení reklamácií letiska a ak si ho pasažier dovtedy nevyzdvihne na letisku, zasiela sa späť leteckej spoločnosti na centrálne reklamačné oddelenie," dodala.

Ak sa zabudnuté predmety nájdu v priestoroch letiska, uchovávajú sa na jeho reklamačnom oddelení minimálne jeden rok.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.