Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Kaderník, ktorý zarába 10-tisíc € mesačne!

Ktorá známa osobnosť mu takto výborne platí?

Byť kaderníkom je úžasné. Respektíve, byť kaderníkom francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda je úžasné. Ten súčasný totiž za svoje služby dostáva vysoký plat, cca 9 895 eur mesačne!

S informáciou prišiel francúzsky satirický a investigatívny týždenník Le Canard enchainé. Zverejnil tiež časť kópie zmluvy nemenovaného kaderníka, ako aj potvrdenie zo strany Elyzejského paláca, ktorý oprávnenosť tejto čiastky zdôvodnil slovami: "Začína svoj deň veľmi skoro a má veľmi dlhú službu: upravuje prezidentove vlasy každé ráno a nevyhnutne aj pred každým vystúpením na verejnosti."

Le Canard enchainé ďalej citoval právnika kaderníka, podľa ktorého sa jeho klient kvôli práci pre prezidenta musel vzdať kaderníctva, ktoré vlastnil v Paríži. "Prezidentovi je k dispozícii 24 hodín denne, nikdy nemá náhradníkov. Zmeškal už narodenie svojich detí, ich zlomené ruky, ich operácie…," uviedol právnik.

Finančne výborne ohodnoteného kaderníka najali do služieb prezidenta Hollanda v roku 2012, pričom jeho zmluva trvá až do skončenia prezidentovho úradu. V súlade so stanovenými podmienkami musí, pochopiteľne, zachovávať úplnú mlčanlivosť.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.