Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Adam Ďurica prichádza s letným hitom Spolu!

„Čo nedokážeš sám, to dokážeme spolu. Život nám nasadí tú najlepšiu školu.“

Je to už rok, čo Adam Ďurica vydal úspešný platinový album Mandolína. V týchto dňoch prichádza s novinkou´Spolu´, ku ktorej už stihol natočiť aj videoklip.

"Čo nedokážeš sám, to dokážeme spolu. Život nám nasadí tú najlepšiu školu," spieva sa v jednej časti skladby Spolu, pod ktorej text sa opäť podpísal Vlado Krausz. Finálnu podobu dal skladbe producent Peter Ďuďo Dudák, zároveň spevák skupiny Hex.

"Tentoraz najskôr Vlado napísal text a až potom som ho ja zhudobnil. Text vznikal na vopred určenú tému. Svoje prvé demo som následne poslal Ďuďovi a ten ho upravil. Takže úspešná zostava z čias Mandolíny zostala nezmenená," prezradil v rozhovore Adam. "Pesničkou Spolu som chcel priniesť veľmi pozitívnu skladbu, ktorá ťa nabije energiou a povzbudí," vysvetlil.

Videoklip k pesničke sa nakrúcal v Prahe, na režisérsku stoličku si zasadol Ondřej Urbanec, ktorý je sám hudobník a zakladajúci člen skupiny 100°C. "Najnáročnejší na práci na videoklipe Spolu bol samotný deadline, ktorý nás zároveň aj motivoval a hnal dopredu. Počas dvoch týždňov sme museli vyprodukovať video, na ktorom spolupracovalo najmenej 30 ľudí, od hercov, tanečníčok až po pani, ktorá nám prenajala svoju vilu so záhradkou," povedal Urbanec. "S Adamom sa mi robilo veľmi dobre. Je to mladý a talentovaný slovenský interpret a k natáčaniu pristupoval veľmi profesionálne. Od samého začiatku mal presnú predstavu, ako by mal klip vyzerať, čiže i vďaka nemu sme to zvládli na výbornú a nenechali sme sa odradiť ani nepriaznivým počasím," doplnil.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

"Základom bolo makať, kým neprší. Chcel som, aby bol klip slnečný s pozitívnou energiou a nám ako naschvál stále pršalo. Oslava a všetky tie kulisy, ktoré sú vo videoklipe vidieť, museli byť kvôli silným prehánkam trikrát zbalené a znova naaranžované. Ale nakoniec sa počasie umúdrilo a na záver bola aj párty v bazéne," dodal Adam Ďurica.

Novinka je prvou zverejnenou skladbou z pripravovaného štvrtého albumu, ktorý by chcel Adam Ďurica vydať ešte túto jeseň. Názov albumu bude rovnaký, ako jeho aktuálny singel, Spolu.

Vypočujte si tiež rozhovor s Adamom Ďuricom v rubrike 2 minúty so známou osobnosťou:

Zdroj: hudba.sk; YouTube

Photo: FCB/adamdurica

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.