Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Prejedli ste sa vianočného menu? Pomôžu vám borievky!

Vianočné hodovanie sa nemusí skončiť boľavým žalúdkom. Máte doma borievky? 🙂

… jeme preto, aby sme žili

A nežijeme preto, aby sme jedli. Vianočné sviatky sú však obdobím v roku, keď náš pozitívny vzťah k jedlu doslova vrcholí. Voňavej kapustnici sa skutočne ťažko odoláva, o chutnom majonézovom šaláte či domácich koláčoch ani nehovoriac. K tomu pár kvapiek alkoholu a žalúdok začne biť na poplach.

Ak ste to so štedrým vianočným menu prehnali, skúste v mrazničke pohľadať borievky! Lesné borievky totiž účinkujú ako antioxidanty a dokážu zmierniť bolesti podráždeného žalúdka. Prišli na to šikovní vedci z Fínska, ktorí testovali konzumáciu borievok na zdravie človeka, ktorý prijal zvýšené množstvo tukov.

Liečebné účinky borievok využívali už stredovekí Arabi. Vyrábali z nich známy borievkový lekvár, ktorý bol dokonca uvádzaný v liekopisoch. V časoch veľkých epidémií vraj stačilo požuť bobuľky borievky a človek sa vyhol nepríjemným ochoreniam. Dnes sú známe aj ďalšie pozitívne účinky borievok: zmierňujú zápal močových ciest, liečia reumu kĺbov, detoxikujú pečeň, podporujú správnu činnosť obličiek, pomáhajú udržiavať čisté cievy a znižujú hladinu cholesterolu v tele. Ozaj, vyskúšajte borievkový kúpeľ! Posilní vraj celý náš organizmus!

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.