Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zuzka Smatanová nakrútila dokument o tom, ako vznikala skladba Horou!

Horou je už 5 týždňov najhranejšou skladbou v rádiách.

Samotná skladba vznikala osem mesiacov, pričom Zuzka strávila v nahrávacom štúdiu takmer každý deň. Vyplatilo sa, Horou má obrovský úspech, päť týždňov je nahranejšou piesňou v rádiách. "Vždy si so sebou nosím kameru do štúdia a už aj predtým som pár podobných, i keď oveľa kratších dokumentov z nahrávania robila. Tentoraz som však vedela, že okolo piesne Horou bude veľmi veľa práce, preto som to chcela mať celé zdokumentované, každý jeden krok," vysvetľila speváčka.

Hymnická pieseň Horou má niekoľko prvenstiev. Mladá hudobníčka po prvý raz urobila skladbu, v ktorej spieva v sprievode mužského zboru a orchestra. Zároveň sa nikdy doteraz nevenovala nahrávaniu a produkovaniu piesne tak dlho – až osem mesiacov. "V štúdiu som bola takmer každý deň, dolaďovala som detaily, rozhodovala o tom, aký budú mať zvuk bicie, kedy a kde sa ozvú vokály, kde zaznejú fujary trombity, hľadala výraz mužského speváckeho zboru, počúvala, ako znie živé sláčikové kvarteto. Bola to absolútne mravčia práca dovtedy, kým som s výsledkom nebola spokojná," zrekapitulovala Zuzka, ktorá každý tento krok zvečnila v 45-minútovom dokumente.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Horou je už päť týždňov najhranejšou skladbou v rádiách a jej klip má na Youtube vyše 600-tisíc pozretí. Scenáristkou a režisérkou dokumentu o vzniku pesničky je sama Zuzana Smatanová. "Z veľkej časti zachytáva moju prácu, pretože nie som len speváčka, ktorá dostane hotovú pieseň, ktorú iba naspieva. Pesničky, hudbu aj texty si píšem sama už 17 rokov. Odjakživa som dbala na to, aby sa z dema, z prvotnej predstavy a nápadu, ktorý som mala, stalo niečo, za čím si budem vedieť stáť. Preto som vždy v štúdiu od prvého úderu na bicie až po finálnu verziu, ktorú potom ľudia poznajú z rádia," dodala šesťnásobná držiteľka hudobnej ceny Zlatý slávik, ktorá si pieseň Horou sama aj produkovala.

Zdroj: teraz.sk; YouTube

Photo: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.