Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Lucka Bílá a Katka Knechtová spojili sily. Výsledok stojí za to!

Pozrite si videoklip k veľmi osobnej skladbe Hana.

Je to len pár týždňov, čo Lucie Bílá na Slovensku excelovala s famóznou šou k jej novému albumu Hana. Nestarnúca česká diva z neho v máji vydala veľmi emotívny videoklip k titulnej piesni s rovnomenným názvom.

Nakrúcanie sa pritom uskutočnilo v stredočeských Otvoviciach, kde speváčka býva. Videoklip necháva nahliadnuť do Luciinho súkromia, do miest, ktoré má rada a veľa pre ňu znamenajú.

„Klip k pesničke Hana je moja srdcová záležitosť. Točili sme na miestach, kde som prežila detstvo, kde som prvýkrát spievala na javisku a kde som v sebe našla lásku k svojmu povolaniu. Vrátila som sa v čase. Vrátila som sa k sebe. Je to nostalgia, ale i pocit šťastia a ďakujem cestám, ktoré ma doviedli tam, kde som. Nech sa klip páči aj vám,“ uviedla na margo nového klipu speváčka.

Hudobný producent albumu, Martin Maxo Šrámek, ponúkol spracovanie klipu slovenskému režisérovi Braňovi Špačkovi. Spoluautor námetu (spoločne s Luciou Bílou), kameraman, strihač a režisér v jednej osobe hovorí: „Najskôr si vždy predstavím prostredie, kde by sa klip mal odohrávať. Pri počúvaní piesne Hana som hneď myslel na kvitnúci starý čerešňový sad. Predstavil som si, že Lucia sa objavuje a mizne medzi stromami. Keď sme spolu telefonovali, aby som sa viac dozvedel o jej živote, tak mi Lucia povedala, že tam, kde býva, je práve teraz rozkvitnutý obrovský višňový sad. Tiež sa zmienila, že kúsok od jej domu je obľúbená kaplnka, škola a kultúrny dom, kde ako sedemročná prvýkrát spievala pred divákmi – a pre mňa bolo všetko jasné.“

Lucie Bílá pripravuje veľkolepú šou „Fifty-Fifty“ aj pre svojich fanúšikov v pražskej O2 Aréne 5. a 6. novembra, ktorá bude zároveň hudobnou oslavou jej životného jubilea.

Zdroj: teraz.sk

Photo: FCB/Lucie Bílá

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.