Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Necelé štyri mesiace pred turné je bratislavský koncert Mira Žbirku vypredaný!

Hudobník fanúšikom sľubuje, že počas vystúpenia bude určite pridávať.

Štyri mesiace pred oficiálnym začiatkom turné Road to Abbey Road je bratislavský koncert Mira Žbirku, ktorý sa odohrá 20. septembra, vypredaný. Rovnako rýchlo sa míňajú vstupenky na vystúpenie v Košiciach.

Prípravu na jediné veľké koncerty v roku 2016 v rámci turné Road To Abbey Road berie Miro Žbirka veľmi vážne. S medzinárodnou kapelou intenzívne skúša striedavo v Londýne a Prahe. Na skúškach jeho skupinu, ktorú tvoria Honza Horáček, Honza Ponocný, Karel Heřman, Aleš Zenkl a Kryštof Mašek, doplnili producent z londýnskeho štúdia Abbey Road Rob Cass, gitarista Pearse MacIntyre, hviezdny bubeník Blair Cunningham a textár albumu Miro, legendárny spolupracovník skupiny Cream Pete Brown.

"Veľmi ma potešilo, že Blair Cunningham, ktorý hral s Paulom McCartneym a mnohými ďalšími, prišiel na skúšku dokonale pripravený. Bola radosť sledovať, ako hrá skladby z nového albumu Miro, ale aj skladby Zažni či Múr našich lások, ktorá sa mu veľmi páčila, aj keď z nej nerozumel ani slovo. Sústredene spoločne s kapelou pracujeme na tom, aby sme divákom čo najlepšie zahrali skladby, ktoré sprevádzali moju hudobnú cestu až do legendárneho štúdia Abbey Road. Veľmi sa na to teším, ďakujem za veľký záujem…a sľubujem, že aj pridáme," povedal pre médiá Miro Žbirka.

Dojemné stretnutie na jednom pódiu s Marikou

Na štyroch exkluzívnych koncertoch – v Prahe (16.9), Ostrave (18.9), Bratislave (20.9) a Košiciach (22.9) na veľkom pódiu so scénou, ktorá bude pripomínať jedinečnú atmosféru štúdia Abbey Road, si po rokoch Miro Žbirka opäť zaspieva na jednom pódiu s Marikou Gombitovou. Celý program sa v októbri (29.10) presunie do Londýna, kde sa symbolicky turné Road To Abbey Road uzavrie.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: teraz.sk; YouTube

Photo: roadtoabbeyroad.cz

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.