Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Hokejové majstrovstvá 2016: Ako to vidí kapitán slovenského tímu?

Slováci nastúpia na svoj prvý zápas už v sobotu 7. mája.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Defenzíva slovenského tímu sa bude na hokejových MS v Rusku spoliehať aj na schopnosti Andreja Sekeru, ktorý povedie mužstvo z funkcie kapitána.

Hoci nerád hovorí o konkrétnych cieľoch, bol by rád, keby reprezentácia po troch rokoch otvorila štvrťfinálové brány. "Nemáme veľké oči," priznal Sekera, aktuálne obranca Edmontonu Oilers. "Samozrejme, každý tím v skupine chce postúpiť do štvrťfinále, ale nie každému sa to podarí. Musíme urobiť všetko pre to, aby sme sa tam dostali."

Slovákov, rovnako ako minulý rok, čakajú v úvode turnaja súperi z približne rovnakého výkonnostného "súdka", s tímami ťažšieho rangu sa stretnú až na záver skupinových bojov v Petrohrade. O tom, či je takýto rozpis pre tím výhodný alebo nevýhodný, nechcel skúsený bek veľmi špekulovať. "My sa musíme sústrediť na prvý zápas s Maďarmi, ktorý je pre nás dôležitý. Ten chceme vyhrať, potom sa budeme pozerať na ďalších súperov v skupine. Verím, že ak v úvodnom dueli uspejeme, s prvým úspechom opadne aj tréma, nervozita a do mužstva sa dostane pohoda."

S Maďarmi sa stretli slovenskí hokejisti už pred 7-mi rokmi v Klotene. V úvodnom súboji na MS 2009 sa s nimi poriadne vytrápili a spasil ich až gól Ľuboša Bartečka a to len 13 sekúnd pred koncom, ktorý rozhodol o vydretom víťazstve 4:3. "Bude to nepríjemný súper. Postúpili do A-kategórie, čiže nemôžu byť slabí. Majú na striedačke kanadského trénera, takže predpokladám, že budú hrať silový, zámorský hokej. Očakávam od nich jednoduchý, priamočiary štýl," odhadol Sekera prvého súpera.

Tímu trénera Zdena Cígera chýbajú výrazné individuality, najmä v útoku absentuje ostrieľaný hráč, preto chce svoje výkony stavať na tímovej hre. "Mužstvo je pomerne mladé. Pozitívom je, že sa vytvorila dobrá partia, celkom si rozumieme medzi sebou, nie je tam žiadne povyšovanie. Ideme na šampionát, musíme preto dva-tri týždne ťahať za jeden povraz," podotkol.

"My, starší hráči, trochu tých mladších usmerníme a pokúsime sa im vysvetliť nejaké veci. Ak to pochopia, tak si myslím, že máme celkom solídnu základňu, na ktorej môžeme stavať. Potom by bolo štvrťfinále aj celkom reálne," pokračoval pohyblivý obranca Sekera, ktorý pred štyrmi rokmi na MS v Helsinkách získal s národným mužstvom striebro.

V šatni podľa neho panuje dobrá nálada. "Každý do nej trochu prihodí polienko. Škoda, že tu nie je Tomáš Surový, ten bol v tomto vždy majster. Viacerí chalani sa starajú o zábavu. Dídžeja zatiaľ nemáme vybraného, uvidíme, kto príde s najlepším playlistom. Zápasový bude zrejme iný ako ten tréningový, tam budú asi hrať česko-slovenské hity," poznamenal Sekera. Ako kapitán sa bude snažiť mužstvo pred každým zápasom vyburcovať, pomôžu mu v tom aj ďalší skúsení hráči, či už Dominik Graňák alebo Andrej Meszároš. "Myslím si, že chalanom nebude treba veľa hovoriť. Povieme si ako hrať, že hlavne netreba nerobiť na ľade žiadne somarinky. Hrať jednoducho, účelne a zodpovedne vzadu, to je naša taktika."

Zdroj: teraz.sk

Photo: islanders.nhl.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.