Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Najznámejšia princezná dnes oslavuje prvý rok svojho života!

Charlotte, dcéra princa Williama a vojvodkyne z Cambridgeu, prišla na svet 2. mája 2015.

Charlotte je prvou kráľovskou princeznou po 65-tich rokoch!

Kensingtonský palác zverejnil v sobotu 30. apríla celkom nové fotografie princeznej Charlotte. Dcéra princa Williama a vojvodkyne z Cambridgeu dnes oslávi svoje prvé narodeniny.

Autorkou najaktuálnejších snímok, ktoré boli urobené v apríli vo vidieckom dome Charlottiných rodičov, je princeznina mama Kate.

Ako sa uvádza vo vyhlásení paláca, William a Kate "sú veľmi šťastní", že sa môžu s verejnosťou podeliť o svoju radosť z takýchto významných rodinných udalostí, a veria, že nové fotografie z ich rodinného archívu urobia radosť aj iným ľuďom.

Dievčatko Charlotte je ako potomok následníka trónu prvou kráľovskou princeznou narodenou v britskej panovníckej rodine po 65-tich rokoch. Zatiaľ poslednou bola dcéra Alžbety II., princezná Anna. Charlotte je aj prvou britskou princeznou, ktorá nebude čeliť diskriminácii za to, že je dievča. V roku 2011 sa totiž krajiny Commonwealthu dohodli na zmene, ktorá dáva dievčatám rovnaké práva, ako chlapcom. Upravený zákon o nástupníctve nadobudol platnosť v marci roku 2015. Malá princezná je tak štvrtá v nástupníctve na trón po dedkovi Charlesovi, otcovi Williamovi a bratovi Georgeovi. O jedno miesto tak odsunie Williamovho brata princa Harryho. Zmena zákona znamená, že zostane štvrtá, aj keby mala v budúcnosti mladšieho brata. Ak by však jej starší brat George mal raz deti, dostanú sa v nástupníctve pred ňu.

Charlotte (1)

Zdroj: teraz.sk

Photo: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.