Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zuzka Smatanová vzdala hold slovenskej prírode!

Skladba, ktorá vznikala osem mesiacov, vyvoláva zimomriavky!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Speváčka a skladateľka Zuzka Smatanová prichádza s novou skladbou s názvom Horou.

Je nielen autorkou hudby, ale napísala k nej aj text, dokonca ju aj produkovala. Skladbou vyjadruje lásku k slovenským horám, ktoré sú pre ňu miestom úniku pred chaosom mesta. Na nahrávke, ktorá vznikala osem mesiacov, spolupracovalo viac ako 30 ľudí. Zaujala aj autorov filmového dokumentu Krajina bez tieňa, ktorí si ju vybrali za titulnú pieseň k filmu.

"Bolo len otázkou času, kedy napíšem pieseň o mojej láske k lesu. Pochádzam z krásneho prostredia Súľovských skál a už od detstva bolo pre mňa prirodzené tráviť s kamarátmi čas v lese. Teraz si v ňom čistím myšlienky, liečim dušu a hľadám vnútorný pokoj vždy, keď sa vrátim z mesta. Hora je pre mňa únik z chaosu, tam cítim, že som na mieste, kde vládnu úplne iné pravidlá, ktorým by sa mal človek pokorne podriadiť," uviedla speváčka.

Pesničku Horou napísala Zuzana skutočne vo veľkom štýle. Spieva ju spolu s orchestrom Simple Lounge Orchestra pod vedením Milana Adamca a mužským speváckym zborom.

"Moja predstava o podobe tejto pesničky bola jasná, už keď som ju napísala. Vedela som, že v nej bude dominantný orchester a veľa vokálov, pretože vždy som chcela napísať pieseň, kde sa ozvú mohutné hlasy mužského speváckeho zboru. Do tejto piesne mi to sadlo ako uliate. V piesni sa ozvú aj originálne fujary – trombity, ktoré mi prišli nahrať štyria hráči z folklórneho súboru Javorník. Teším sa však aj na to, ako ju zahrám na koncertoch a festivaloch a ako ju prijmú fanúšikovia," doplnila speváčka.

Novinku si Zuzka Smatanová aj sama produkovala. Teší ju, že pieseň Horou sa zapáčila tvorcom dokumentu o slovenských lesoch, ktorí si ju vybrali za ústrednú pieseň filmu.

"Pieseň Horou sme začali nahrávať v auguste 2015 a skončili sme v apríli 2016. Ja som sa celé obdobie popri koncertovaní venovala prípravám na túto pesničku. Tých osem mesiacov, čo sa vyrábala, je strašne dlhá doba a ja som vďačná Ivanovi Jombíkovi, že sa s tou pesničkou hral, pretože sú tam sláčiky, zbory, trombity, fujary. Je to moja prvá produkcia, vždy doteraz som dohliadala na prácu mojich producentov, bola som koproducentom, teraz som producentom ja sama. Bolo to pre mňa tvorivé obdobie, teším sa, bola to pre mňa krásna skúsenosť," povedala 6-násobná zlatá slávica Zuzana Smatanová.

Zdroj: teraz.sk; YouTube

Photo: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.