Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Vtipnejší vyhráva! Pozerával si? Kedysi populárna relácia prišla až z Japonska

Toto bola jedna z najsledovanejších relácií bývalej éry.

Vtipnejší vyhráva bol televízny program, v ktorom herci a speváci rozprávali vtipy, a snažili sa čo najviac rozosmiať divákov.

Humoristická relácia sa vysielala v rokoch 1971 až 1987, a z telky sa postupne nahrávanie dostalo do kulturákov v celej krajine. Divákmi boli zamestnanci z miestnych podnikov, tí tvorili aj porotu. V relácii fungoval takzvaný potleskometer. Ten meral hlasitosť potlesku divákov, teda úspech každého vtipu. V každom súťažnom kole zazneli tri vtipy súťažiacich, plus jeden divácky vtip. Na konci relácie divácke vtipy vyhodnotila porota, a najlepší divácky vtip bol odmenený stokorunáčkou.

Najväčšími hviezdami boli moderátori. Ivan Krajíček a Oldo Hlaváček sprevádzali reláciou 17 rokov, a účinkovanie v nej malo aj tienistú stránku. Oldo Hlaváček bol herec, ktorého vďaka nej scenáristi zaškatuľkovali ako komika, a neobsadzovali ho do inscenácií.

Ako vlastne celá relácia vznikla? Niekto vtedy videl tento program v Japonsku, prišiel do STV, a navrhol, aby sa vysielal aj u nás. Také to bolo jednoduché.

Program bol počas celého fungovania najsledovanejšou reláciou svojej éry, a tvorcovia sa pokúsili ho vrátiť na obrazovky v roku 1997. Neúspešne. Svoju úlohu už splnil v dobe svojej najväčšej slávy.

Pozri si časť z roku 1983.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Alebo tento diel z Majcichova…

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.