Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Iba suchý január? Toto sa stane, ak sa vzdáš alkoholu už navždy

Sem-tam pohárik na oslave, pravidelne pivo. Čo sa stane s tvojim telom, ak úplne zabudneš na alkohol?

Nové predsavzatie, alebo mesiac január na detoxikáciu? A čo tak radšej vydržať bez alkoholu už navždy? Má to svoje výhody a nie je ich málo, tu je niekoľko z nich. Čo sa teda stane, ak prestaneš piť alkohol?

1. Budeš lepšie spať.

Asi to poznáš, po prepitom večere sme prakticky všetci nepoužiteľní. Alkohol je sedatívum iba na začiatku, keď sa ho telo pokúša v noci odbúrať, narušuje to podľa fitforfun.de našu REM fázu. Preto sa budíme unavení a v zlej nálade.

2. Zobudí sa imunitný systém.

Naša imunita oveľa lepšie funguje, keď v tele nemáme alkohol. Ľudia, ktorí pijú priveľa, mávajú problémy s dýchaním, ťažšie sa im hoja rany, nezaberajú im lieky na alergie. A vždy je lepšie liečiť sa bez zbytočných jedov a toxínov.

3. Pleť bude žiarivejšia.

Póry v pokožke sa vyčistia. Alkohol brzdí metabolizmus, zastavuje detoxikáciu, preto sa na pleti často objavujú čierne bodky. Ak si dáš radšej pohár vody, pleť sa bude čistiť aktívnejšie, a zmiznú ti aj kruhy pod očami.

4. Zníži sa ti váha.

Alkohol má veľa zbytočných kalórii, navyše nás núti jesť. Funguje totiž ako spúšťač chuti do jedla. Navyše zvyšuje našu citlivosť na vône, aj preto na jedlo máme oveľa väčšiu chuť, ako bez neho.

Ak sa rozhodneš január bez alkoholu premeniť na život bez alkoholu, celý tvoj organizmus sa ti poďakuje.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.