Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Plameňomet v pozadí, Škoda Favorit, prskavka vo vlasoch a ďalšie veci, ktoré v Pelíškoch byť nemali

Herci sa pri natáčaní vianočnej komédie dobre zabávali a veľa scén vzniklo náhodou.

Česká komédia Jana Hřebejka z roku 1999 nás baví a patrí k Vianociam. Život v Česku na konci 60. rokov 20. storočia nebol med lízať. Všetci herci, ktorí vo filme hrali, sa ale zhodli, že nakrúcanie bolo pohodové, a bola pri ňom skvelá atmosféra. Veľa scén vzniklo práve vďaka nápadom hercov, toto si môžeš v Pelíškoch všimnúť, keď budeš najbližšie pozerať.

Keď Miroslav Donutil šľahá z úst plamene po vypití ohnivého drinku, je okolo neho v skutočnosti plno pyrotechnikov. Ďalší asistent mu k väščiemu ohňu pomáha lakom na vlasy. Ani to nestačilo, preto režisér pridal plameňomet, a ten sa mihne aj v zábere, kúsok môžeš počas scény vidieť v pozadí.

Eva Holubová nevedela povedať slovíčko PRCAT. Jednoducho je to slušná žena, ktorá sa hanbila to vysloviť. Preto jej kolegovia poradili, aby si opakovala slová mrcat a prdat, a potom ich spojila dohromady. Nešlo to, preto si sama vymyslela, že slovo radšej napíše na tabuľu. Režisér ju donútil ho podčiarknuť a predsa len povedať.

Tesne pred scénou, kde zaznie veta: „Víš co Sašo, jdi do prdele„, prejde v pozadí Škoda Favorit, ktorá sa ale začala vyrábať až v roku 1988.

V scéne, kde sa hádajú Bolek Polívka a Miroslav Donutil o veľkosti medveďa, má v skutočnosti Donutil pravdu. Kodiak naozaj dorastá do veľkosti okolo 3,2 metra a keď sa postaví na zadné, a zdvihne predné laby, dočiahne do výšky 4 metre.

Simona Stašová, ktorej Bolek neplánovane strčil do uzla na hlave prskavku (ďalší bleskový nápad, ktorý nebol v scenári), nemá parochňu. Účes je urobený z jej vlastných vlasov.

Ďalšia scéna, keď Sašovi horia vlasy od bojlera v kúpeľni sa musela natáčať až 6x, Jaroslav Dušek už musel nosiť pri poslednom pokuse malý príčesok.

Vo filme sa objavilo viac chybičiek, niektoré súvisia so sporákom. Gombíky sú vypnuté, aj keď sa Uzlinka pýta, čo bude na obed a v rúre sa pečie kurča, aj keď Jiřina varí knedlíky.

Ak sa nevieš dočkať filmu, najlepšie scény z Pelíškov si pozri hneď.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.