Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Pamätný záber s vodou po holení bol nehoda. Čo si ešte nevedel o filme Sám doma?

Príbeh o chlapcovi, ktorého rodičia zabudli zobrať na dovolenku sa stal okamžite hitom. Možno vieš citovať repliky z filmu, ale toto si o filme možno netušil.

Pavúk na zlodejovej tvári

V jednom momente Kevin položí na Marvovu tvár tarantulu. Ten pavúk bol naozaj skutočný. Čo nebolo skutočné? Ten výkrik. Aby nevystrašili pavúka, musel Marv tento výkrik iba ústami napodobniť, a zvuk nadabovať neskôr.

Bol Kevinov útok na zlodejov nebezpečný?

Podľa lekárov a serveru mentalfloss.com by zlodeji pravdepodobne zranenia spôsobené Kevinovými pascami neprežili. Výstrely z pištole do čela a slabín, horúca žehlička, a plechovka farby na tvár… Banditi znášali strašné množstvo násilia, a ani jeden z nich už do konca noci nemal chodiť – ani byť pri vedomí.

Cukrové ozdoby na zemi

Keď Marv kráča po sklených ozdobách, tie sú v skutočnosti z cukru. Aj keď v tomto prípade by mu až tak neublížili, pre istotu má gumené ponožky.

Napísaný za týždeň?

Nie tak celkom. Filmový scenár vznikal neuveriteľných 9 dní! John Hughes ho písal na výlete do Európy. Robil si zoznam, na čo nesmie zabudnúť a tam to prišlo! Čo by sa stalo, keby svojho malého syna zabudol doma?

Jednu z najznámejších scén vymyslel Kevin!

Kevinova reakcia na použitie vody po holení je pravdepodobne jednou z najznámejších scén filmu. Ruky mu totiž kázali z tváre odtiahnuť, lebo to je reakcia väčšina ľudí, keď ich niečo páli. On však prvý záber natočil tak, ako je napokon vo filme. Takže pamätný záber bola vlastne nehoda.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.