Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ako sme vďaka matracom urobili krajšie Vianoce deťom z detského domova!

Pozrite si dojímavé video z našej návštevy v Detskom domove Lastovička v Trenčíne.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

"Rodina je oboje, ako základnou jednotkou spoločnosti, tak koreňom kultúry. Je to neutíchajúci zdroj podpory, obhajoby, uistenia a emocionálneho dobitia, ktoré dodáva dieťaťu silu, aby sa sebavedome odvážilo do väčšieho sveta a stalo sa všetkým, čím môže byť!"

Krásna myšlienka, avšak sú medzi nami takí, pre ktorých je rodina len utópia. O to smutnejšie vyznieva fakt, že sa táto utópia týka detí, ktoré nemajú možnosť zmeniť chyby dospelých.

8-my december 2014 bol dňom, kedy sa nám na chvíľu zastavil život. Niekoľko hodín nás odrazu netrápili žiadne problémy, napriek tomu, že sme mali slzy na krajíčku. Všetky tieto pocity v nás vyvolala návšteva v Detskom domove Lastovička v Trenčíne. Spolu s nami sa prišli na deti, o ktorých sa ich rodičia z rôznych príčin nechcú a nemôžu postarať, pozrieť aj zástupcovia najväčšieho slovenského internetového predajcu matracov – www.raj-matracov.sk. Zatiaľ čo my sme so sebou priniesli krabice plné hračiek pre potešenie, oni im darovali 45 nových matracov s kvalitným a vymeniteľným poťahom pre ich lepší spánok. Aj keď, ako pekne poznamenala naša moderátorka Táňa Šúrová, boli by sme šťastnejší, keby na nich v detskom domove nemal kto spať. Keby každé z tých detí mohlo mať svoj matrac a svoju posteľ vo svojej vlastnej rodine. Zázraky na počkanie však robiť nevieme, preto dúfame, že aspoň náš spoločný zámer, na chvíľu odpútať pozornosť smutných detských tvárí od nepríjemnej reality, vyšiel.

Ďakujeme, že sme sa mohli zúčastniť tohto pekného projektu.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.