Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Med? Pretlak? Karamel? Tieto recepty ste nám poradili na Facebooku vy. Dnes kapusta k jesennému menu

K pečenému mäsku, alebo ku kačke. Takto to robíte vy, aby bola naj!

Nie je nič horšie, ako keď sa minie kapustička, a ešte by si si dal… Urob jej vždy viac, ako si myslíš, že bude treba. O tieto recepty ste sa s nami podelili, vyskúšame ich ešte v novembri.

Kyslá kapusta od Gabiky.

Dávam kyslú kapustu. Urobím karamel, na to cibuľu, kapustu, čierne korenie a dochutím. Je výborná. Hlavne k nej daj domácu knedľu!

Recept od Janky s výpekom.

Bielu aj červenú robím rovnako. Opraž cibuľku, osoľ, pridaj kmín. Na to skaramelizuj kryštálový cukor. Postupne pridaj kapustu, podlej výpekom z mäsa alebo kačky, ktoré pečieš v rúre. Dus, kým nie je kapusta mäkká.

Janka Jaja ju robí s bielym vínom.

K mäsu robím hlávkovú, buď bielu, alebo červenú. Orestujem cibuľku, pridám cukor, nové korenie, bobkový list, skaramelizujem. Pridám kapustu, opražím ju a potom podlejem bielym, alebo červeným vínom. K červenej pridávam ešte borievky. Keď sa vínko vydusí a kapusta zmäkne, okyslím octom, alebo citrónom a hotovo.

Do bielej kapusty dávam karamel, rascu, nové korenie. Do červenej opražím na masti jabĺčko, pridám kvapku červeného vína. Do kyslej dávam mäso! Teda vytopím mastné kúsky, a na tej masti s malými škvarkami dám cibuľku, potom kapustu a dusím s guličkami horčice, nového korenia a bobkový list.

Do kapusty môžeš pridať napríklad slivkový lekvár, paradajkový pretlak, červenú repu, jablkový džús, med

My už vieme, čo budeme variť! Mňam!

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.