V Šanghaji majú ľudia možnosť vyskúšať si skutočne bizarnú atrakciu. O čo ide?
Ľudia vraj nenávidia smrť úplne neprávom. Je to predsa najistejšia obrana pred chorobami a nešťastím. Akokoľvek, odchod na druhý svet sa v rebríčku ľudských strachov umiestňuje na popredných priečkach. Zrejme aj to bola jedna z inšpirácií vytvoriť netradičný simulátor smrti. Vyskúšať si ho môžu návštevníci čínskeho Šanghaja.
Ako to funguje? Záujemca vojde do pece a „prežije“ kremáciu vlastného tela. Jej súčasťou je aj vzkriesenie a prechod cez takzvaný „tunel smrti“. Netradičný zážitok stojí v prepočte necelých 60 eur.
Navyše, každý návštevník môže „pred odchodom na večnosť“ napísať svoje posledné slová, ktoré si neskôr odnesie ako suvenír. Jeden z tých, ktorý si už bizarnú atrakciu stihli vyskúšať na vlastnej koži, sa nechal počuť: „Je to naozaj zaujímavý pocit. Dá vám šancu, aby ste sa upokojili a premýšľali o skutočných problémoch. Vaše myslenie sa zmení. Myslím si, že je to veľmi užitočné.“
Ľudia vraj nenávidia smrť úplne neprávom. Je to predsa najistejšia obrana pred chorobami a nešťastím. Akokoľvek, odchod na druhý svet sa v rebríčku ľudských strachov umiestňuje na popredných priečkach. Zrejme aj to bola jedna z inšpirácii vytvoriť netradičný simulátor smrti. Vyskúšať si ho môžu návštevníci čínskeho Šanghaja. Ako to funguje? Záujemca vojde do pece a „prežije“ kremáciu vlastného tela. Jej súčasťou je vzkriesenie a prechod cez takzvaný „tunel smrti“. Celá „akcia“ stojí v prepočte necelých 60 eur. Navyše, každý návštevník môže „pred odchodom na večnosť“ napísať svoje posledné slová, ktoré si neskôr odnesie ako suvenír. Jeden z tých, ktorý si už bizarnú atrakciu stihli vyskúšať na vlastnej koži, sa nechal počuť: „Je to naozaj zaujímavý pocit. Dá vám šancu, aby ste sa upokojili a premýšľali o skutočných problémoch. Vaše myslenie sa zmení. Myslím si, že je to veľmi užitočné.“
Zdroj: ADAM.SK
Photo: pixabay.com