Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Džovani láskou horí a do tanca hrá Taliansky muzikál

Pesničku Taliansky muzikál zložili súrodenci Hečkovci spolu, Peter hral a Júlia mu radila. Ako to bolo ďalej? Taliansky muzikál je jednoznačne najväčším hitom súrodencov Hečkovcov.

Pieseň vznikla v roku 1985, neuveriteľných 38 rokov dozadu. Podľa ich stránky heckovci.sk ju stále spolu s ostatnými hrajú na rôznych akciách, v kulturákoch, kúpeľoch, na plesoch, zábavách, a ľudia ju stále chcú počuť.

Nečudujeme sa, má chytľavú melódiu a taliančinou ju popretkával autor Ľuboš Zeman, aj keď pôvodne ju písali len tak na kolene Peťo s Júliou a gitarou v ruke. 

V texte teda nájdeme aj slová mangiare dormire, poi cantare e bere. Jesť, spať, potom spievať a piť. Trafili sa nimi presne do talianskeho štýlu a spôsobu života. Júlia v klipe opäť predviedla, ako sa obliekať. V rokoch 80. rokoch bola vzorom pre veľa mladých dievčat, a dodnes je to krásna žena. Pozri si klip, my sa ho nevieme nabažiť.

https://www.youtube.com/watch?v=5Cb5CtNGlOI

Existuje ale aj ďalšia verzia pesničky, kde Júlia pracuje na pumpe a Peter príde natankovať, a je rovnako vtipná, ako originál. A stále to nie je všetko, nech sa páči ešte remix. Tu si všimni, že sa spomína úplne iné talianske auto, ako v pôvodnej verzii. A Peter tam dokonca rapuje!

https://www.youtube.com/watch?v=1bhFu1wgjS4

V roku 1987 vznikol dokonca hudobný program Taliansky muzikál, kde Hečkovci účinkovali so Štefanom Skrúcaným a Pavlom Juráňom.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.