Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Nevyhadzuj kávovú usadeninu, zíde sa na kvety a na vlasy

Doma aj v záhrade sa ti bude hodiť, prinášame preto pár užitočných tipov.

Pre väčšinu z nás je kávová usadenina iba odpad. Má ale aj veľa užitočných vlastností, ktoré sa dajú využiť po vypití kávičky. Môžeš s ňou podľa chip.de skúsiť napríklad toto:

Dokáže neutralizovať pachy. Ak krájaš cibuľu, alebo cesnak, umy si ňou ruky a dosku na krájanie, a je po zápachu. Za noc dokáže vstrebať aj dym zo zafajčenej izby, smrad z topánok, alebo pachy z chladničky.

Obsahuje draslík, fosfor a dusík, takže je skvelým hnojivom pre izbové rastliny. Trocha jej nasyp do kvetináča, pri polievaní sa látky dostanú do zeme.

Vylial si si niekedy kávu na bielu košeľu? Farbí, čo? No a to sa dá využiť pre hobby kutilov. Kávovou usadeninou môžeš zafarbiť kraslice alebo papier, stačí ju rozpustiť v troche vlažnej vody.

Efekt sfarbenia môžeš použiť aj na škrabance na tmavšom drevenom nábytku. Na ušnú tyčinku nanes trochu vlhkej kávovej usadeniny, rozotri. Kávová usadenina sa usadí v trhlinách a zafarbí ich.

Skúsil si niekedy drhnúť hrnce kávou? Funguje to skvele, a ešte lepšie to zaberá na gril a rošt.

No a ešte niečo pre parádnice. Na tmavé vlasy si môžeš urobiť masku. Nanesieš usadeninu na vlhké vlasy a necháš 10 minút pôsobiť.

Nemusíš ju teda vyhodiť. A ak máš zrazu chuť na kávičku, našli sme pre teba 21 spôsobov ako si ju krásne ozdobiť.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.