Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Vyberte si správny vianočný stromček

Vianoce sú tu o niekoľko dní a možno aj vám ešte treba veľa vybaviť – napiecť medovníčky, kúpiť rybu, aby si ešte pár dní poplávala vo vani a, samozrejme, nezabudnúť na živý stromček.

Vianočný stromček je už viac ako 400 rokov neodmysliteľným symbolom Vianoc. Nenechávajte si nákup na poslednú chvíľu, lebo vám zostanú už len popreberané kúsky a pri výbere buďte dôslední.

Dôležitá je čerstvosť. Ak chytíte konárik do dlane a jemne potiahnete tak, aby vám ihličie prekĺzlo pomedzi prsty, nesmie opadávať. So stromčekom môžete aj zatriasť alebo ho chytiť v strede kmeňa a jemne klepnúť o zem. Ak opadne len niekoľko hnedých starých ihlíc, je to v poriadku. Stromček by mal byť sviežo zelený, konáre ohybné a pružné. Pred prevozom si ho nechajte zabaliť do špeciálne sieťky. Lepšie sa vám s ním bude manipulovať a ochráni konáre pred polámaním.

Keď ho donesiete domov, vyššej teplote ho prispôsobujte postupne. Postavte ho do vedra s vodou a na niekoľko dní dajte do miestnosti, kde sa nekúri – napríklad garáže.

Predtým, ako uchytíte stromček do stojana, odrežte dva až tri centimetre zo spodnej časti kmeňa. Stojan kupujte vždy s nádržkou na vodu a dolievajte ju, aby vydržal čo najdlhšie. Stromček nestavajte blízko radiátora.

Zdroj: pluska.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.