Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Má len 10 rokov a je milionárka! Malá Pixie prišla s nápadom, ktorý jej napadol pri pozeraní videí na TikToku

Stať sa milionárkou v tak mladom veku musí byť poriadne náročné! Alebo krásne?

Pixie Curtis je podnikateľka, pochádza z Austrálie a má len 10 rokov. Tak by znel opis mladej, no zato ctižiadostivej Pixie.

Neprešiel ešte ani rok od toho, ako rozbehla svoj biznis a už vlastní auto v hodnote 43-tisíc libier a jej šatník má rovnako hodnotu viac ako 40-tisíc. S podnikaním začala v marci roku 2021 a nápad ako zarobiť jej skrsol v hlave po tom, ako na platforme TikTok sledovala videá. Vtedy si uvedomila, že hračky, ktoré sú v anglicky hovoriacich krajinách známe ako fidget toys, idú na dračku a že by s nimi mohla začať podnikať.

Fidget toys sú hračky, ktoré by sme mohli preložiť ako antistresové. Vo väčšine prípadov ide o mäkké hračky, ktoré ťa majú upokojiť počas toho, ako ich stláčaš.

Malá Pixie okamžite využila šancu a dohodla sa s dodávateľom, ktorý takýto sortiment ponúka, a tak uskutočnila jej veľký podnikateľský sen. Za prvý mesiac zarobila neuveriteľných 100-tisíc libier a ani po roku jej príjmy neklesajú. Práve vďaka tomu by mohla ísť v 15 rokoch do dôchodku, keby veľmi chcela.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.