Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Tréner hokejových brankárov Ján Lašák: Je lepšie vyhrať a získať bronz, ako prehrať a mať striebro

Bronzoví chlapci prídu na Slovensko už zajtra!

Ján Lašák trénuje brankárov a aj on bol priamo pri tom, keď naši hokejisti v sobotu získali bronz! Moderátorka Martina Comisso ho vyspovedala, aké sú jeho pocity po tom, ako získali medaily, ale opýtala sa aj na to, čo zaujíma takmer každého fanúšika – ako prebiehali oslavy.

​Na finálový zápas medzi Fínskom a Ruskom sa išli naši hokejisti pozrieť už s medailami na krku. „Bolo super ich vidieť, ako sedia na tribúne a už majú na sebe medaily,“ hovorí Lašák.

Po tom, ako naši chlapci získali bronz, nechceli odísť z ľadu, tak ich z neho museli vyháňať. „Boli to neskutočné emócie. Drvivá väčšina z nich také niečo zažila prvýkrát,“ hovorí.

V rámci trénerskej kariéry ide o Lašákov prvý veľký úspech, zároveň verí, že nie posledný. Sledovať zápasy z „lavičky“ bolo pre neho oveľa stresujúcejšie, ako keď býval priamo na ľade. „Asi som aj zošedivel,“ smeje sa.

Momentálne sú bronzoví chalani ešte stále v Pekingu, na Slovensko však priletia už zajtra! V utorok 22. februára o 14:00 hod. by mali pricestovať na Slovensko a od 15:30 hod. budú na Námestí SNP v Bratislave, v prípade, že by ste ich chceli ísť privítať.

Ján Lašák na záver odkazuje: „Chalani hrali pre vás, dali do toho všetko, skúsme si z toho zobrať príklad. Sme malá krajina, v ktorej by sme mali všetci držať spolu.“

Celý telefonát s Jánom Lašákom, trénerom hokejových brankárov, si môžete vypočuť už teraz! Nadšenie v jeho hlase nechýba a na záver posiela celému Slovensku odkaz!

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.