Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Nová slovenská detektívka vypredala kinosály!

Červený kapitán je prvým filmom podľa najpredávanejšieho slovenského spisovateľa Dominika Dána.

Vypredané kiná a pridávané premietania!

Červeného kapitána, prvý film podľa bestselleru Dominika Dána, si za prvý víkend pozrelo 36 328 platiacich divákov.

"Tromfol tak aj film Báthory, ktorý bol až doteraz najnavštevovanejší slovenský hraný film otváracieho víkendu," informovala Jana Kluková z produkčnej spoločnosti Fog’n’Desire Films.

Režijný debut producenta Michala Kollára, ktorý vznikol v slovensko-česko-poľskej koprodukcii, videlo za prvý víkend viac ľudí ako film Juraja Jakubiska – Báthory (35 925) alebo film Agnieszky Holland Jánošík (31 107). "Výrazne tiež prekonal slovenské divácke hity posledných rokov – filmy Kandidát a Lóve," dodala Kuklová.

"Počúvame zo všetkých strán, že si Červeného kapitána diváci navzájom odporúčajú a to priťahuje ďalších divákov. Vyzerá to dokonca, že naň chodia aj ľudia, ktorí dlhé roky neboli v kine," komentoval úspešné uvedenie filmu jeho režisér a producent Michal Kollár.

Filmová novinka drží krok aj s hollywoodskymi filmami v slovenských kinách. Od začiatku roka mali silnejší otvárací víkend len snímky Deadpool, celosvetový komiksový hit, a oscarový Revenant: Zmŕtvychvstanie. "Neobvyklá situácia nastala už v utorok, keď niektoré kiná ponúkli predpremiérové premietania a mnohé z nich sa tiež vypredali. Dohromady film videlo v predpremiére 1 856 divákov. Spolu má teda už 38 184 divákov," vysvetlila Kluková.

Červený kapitán je prvý film podľa predlohy najpredávanejšieho slovenského spisovateľa Dominika Dána. Skladá za z 380 efektových záberov, čo je najviac v histórii slovenského filmu. Dej sa odohráva v roku 1992, keď objav lebky s klincom v hlave prinúti detektíva Krauza pátrať po Červenom kapitánovi – expertovi ŠtB na finálne výsluchy.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: teraz.sk

Photo: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.