Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Bobby McFerrin odkazuje:Bratislava, teš sa, moja šou bude jedinečná!

Hudobník plánuje ohúriť publikum svojím štvoroktávovým hlasom.

Preslávený Bobby McFerrin sa po rokoch vráti do slovenskej metropoly. "Zabudnite na všetko, čo ste doteraz počuli, v Bratislave predvediem jedinečnú improvizovanú šou," odkazuje svojim fanúšikom.

Hudobník plánuje ohúriť publikum svojím štvoroktávovým hlasom. Vzhľadom na to, že sú jeho vystúpenia nanovo neopakovateľným zážitkom, ani sám si zatiaľ nie je istý, čo slovenské publikum uvidí. Jediný cieľ obľúbeného Bobbyho McFerrina je robiť poslucháčom radosť a tak aj v bratislavskej Starej tržnici vydá 15. júna zo seba maximum.

"Je mi celkom jedno, či spievam pre jedného fanúšika alebo pre dav. Vždy sa snažím dostať zo seba maximum. Mojím jediným cieľom totiž je robiť ľuďom radosť. Vždy a rád na koncertoch experimentujem a tak to aj tentoraz bude o improvizácii. Máme, samozrejme, základné mantinely dané, ale nikto z nás nevie, ako sa nálada na koncerte vyvinie. Ako bude reagovať publikum, tak bude vyzerať aj môj koncert. Vždy sa snažím byť originálny, aby mali ľudia dôvod na môj koncert prísť," vysvetlil Bobby McFerrin.

Držiteľ mnohých hudobných ocenení má talent v génoch. Jeho otec bol prvým černošským spevákom v prestížnej Metropolitnej opere v New Yorku. "Môj otec bol sólistom. Mňa dlho bavil najmä džez, ale neskôr som sa zamiloval aj do vážnej hudby. Študoval som dirigovanie u Leonarda Bernsteina, no necítim sa ako skutočný dirigent. Je to len moje hobby. Jeden z najkrajších zážitkov bol, ako som pred tromi rokmi dirigoval Českú filharmóniu na námestí v Prahe. Také niečo by som si rád niekedy vyskúšal aj u vás. Stále sa však najviac venujem sólovému spievaniu. Mimochodom, talent sa v našej rodine skutočne dedí, môj syn je tiež úspešný hudobník, venuje sa hip-hopu," dodal McFerrin.

Autor hitu "Don’t Worry, Be Happy" vie famózne narábať so svojím štvoroktávovým hlasom. "Mám talent od Boha a som zaň veľmi vďačný. Našťastie si môj hlas nevyžaduje nejakú extra starostlivosť. Chráni mi ho príroda sama," nechal sa počuť spevák.

Slávny umelec je na hudobnom výslní viac ako 30 rokov. Počas tohto obdobia získal desať cien Grammy, prvú z nich ešte v roku 1985 za pieseň Another Night in Tunisia. Dnes 66-ročný umelec stále aktívne vystupuje a ohuruje publikum po celom svete.

Zdroj: teraz.sk

Photo: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.