Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Dajú sa chovať v byte a sú roztomilé! Poznáte „lietajúce“ vakoveverice?

Ak ich chcete kúpiť deťom, dobre to zvážte. Nie všetky sa radi túlia a mojkajú.

Túžite po domácom zvieratku, no nemáte čas chodiť venčiť? Existuje alternatíva v podobe vakoveverice! Aj pre ne však potrebujete mať dostatok priestoru.

V prípade, že uvažujete, že by ste si jednu kúpili, je potrebné mať na pamäti, že ich deň začína vtedy, keď ten váš pomaly končí. O zábavu budete mať určite postarané, ak si zaobstaráte vakoveverice dve. Spoločne vám budú šantiť po byte a nikdy neviete, ktorá kde pristane, pretože dokážu preplachtiť až 50 metrov.

Na starostlivosť si nepotrpia, aj keď majú jemný kožúšok. Ten im netreba česať ani umývať, takže starostlivosť o ne vám nezaberie veľa času. Aj napriek tomu, že ide o exotické zvieratko, ktoré sa vo voľnej prírode vyskytuje najmä Austrálii, Indonézii alebo na ostrove Papa-Nová Guinea, na jej chov nepotrebujete žiadne špeciálne povolenie.

Vždy, keď sa rozhodneme pre nejakého domáceho miláčika, je potrebné zvážiť si všetky pre a proti. Výnimkou nie sú ani vakoveverice. Vyzerajú veľmi prítulne, ale nie všetky aj v skutočnosti sú. Treba s nimi narábať veľmi jemne a opatrne, preto nie sú vhodné pre malé detičky.

Vzhľadom na to, že ide o vačkovce, ku ktorým patrí napríklad aj koala či kengura, aj tieto zvieratká majú svoj špecifický odor, ktorý vám nemusí byť po vôli. Na druhej strane sa s nimi nikdy nebudete nudiť a sú naozaj rozkošné, veď presvedčte sa sami:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Ak vás vakoveverice zaujali alebo o nich snívajú vaše ratolesti, budú vám dobrými spoločníkmi. V zajatí sa totižto môžu dožiť až 15 rokov!

Zdroj: vse-pro-zviratka.cz, magazinchovatela.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.