Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Novinka v Messengeri: Aplikácia vás upozorní, keď si niekto spraví screenshot! Nemusíte sa ľakať, možno sa vás to netýka

Messenger chce týmto krokom zabezpečiť súkromie používateľov.

Svet obletela správa, že Messenger si pre svojich používateľov pripravil novinku v podobe malého upozornenia. To sa vám zobrazí v prípade, že si niekto na druhej strane urobil screenshot vašej komunikácie.

Väčšina ľudí sa okamžite preľakla, pretože asi neexistuje človek, ktorý by v galérii nemal uložený nejaký ten screenshotík, o ktorom nikto ani netuší. Tomu však už čoskoro môže byť koniec!

Ak aj vám prebehol mráz po chrbte, tak sa môžete upokojiť, pretože táto novinka sa bude týkať len funkcie Tajné správy, o ktorých ste doteraz možno ani nepočuli. Platforma ich spustila už pred niekoľkými rokmi, no stále nie sú také rozšírené ako tie klasické.

Tajné správy sú veľmi bezpečné, pretože si ich nemôže prečítať nikto, dokonca ani samotný Facebook (Meta), len vy a človek, s ktorým ste v kontakte. Je to tak vďaka end-to-end šifrovaniu. Nič sa však nedá 100 % garantovať, a preto vývojári prišli s nápadom vytvoriť upozornenie na screenshot, vďaka ktorému chcú zlepšiť zabezpečenie správ na Messengeri.

Nápad je to dobrý, no ten, kto chce obísť systém, si nájde riešenie.

Zdroj: gadgets.ndtv.com, startitup.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.