Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ktorý kúsok zo šatníka prežíva módny návrat?

Ak ste zabudli na slávnu „bomberu“, oživte si ju nielen v spomienkach.

Nesmrteľný army štýl?

„Toto tu už bolo!“ Inak povedané, móda sa neustále obhliada za minulosťou a aj do roku 2016 prinavráti kúsky, ktoré už raz získali prívlastok „in“. Aktuálne sa na módne móla a do obchodov vracia „bombera“!

Históriu bomber búnd začali písať vojenské udalosti v roku 1915, keď boli pilotom Royal Flying Corps v Belgicku a vo Francúzsku pridelené dlhé kožené kabáty. Koža, ako jeden z najteplejších materiálov, mala za úlohu ich vo vtedy ešte neuzavretých kokpitoch stíhačiek chrániť pred chladom. Už o dva roky neskôr nariadila americká rada pre oblečenie (Aviaton), aby americkí piloti lietali výlučne v kožených bundách. V tomto období vznikol aj pojem „bomber bunda“ a model A2-bomber jacket je dodnes povinnou výbavou americkej armády.

Módny priemysel zareagoval na rastúcu popularitu bomber búnd a urobil z nich bežne dostupný fashion kúsok. Ikonická bombera má čiernu alebo vojenskú zelenú farbu, možno ju však zohnať aj v inom farebnom prevedení. Tzv. „must have“ kúsok je dnes dostupný nielen pre pánov, ale aj pre ženy, ktoré sa neboja byť štýlové. V kombinácii s užšími džínsami a ležérnymi teniskami, prípadne so sukňou, vznikne „casual style“, ktorý je príjemný nielen na nosenie, ale aj na pohľad. Tí najodvážnejší si môžu bomberu obliecť napríklad aj na večierok a rozbiť ním inak „luxusne“ pôsobiaci outfit.

🙂

Zdroj: webmagazin; highlife.sk

Photo: pcvpic.com; ebay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.