Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Sošky OTO sú rozdané! Adelu Banášovú majú slovenskí diváci najradšej!

Do siene slávy bol uvedený obľúbený slovenský herec Emil Horváth.

Mená víťazov 16. ročníka ankety OTO, Osobnosti televíznej obrazovky za rok 2015, sú známe!

Do siene slávy uviedli herca Emila Horvátha, ktorý si k soške od prítomných hostí vyslúžil aj "standing ovation".

Cenu Absolútny OTO, za najväčší počet hlasov spomedzi všetkých víťazov, získala Adela Banášová, ktorej do zbierky pribudlo aj ocenenie v kategórii Moderátorka televíznych programov.

Na javisku opery novej budovy Slovenského národného divadla si ocenenie v kategórii Moderátor spravodajstva prevzala Adriana Kmotríková, v kategórii Redaktor spravodajstva Jozef Kubáni, osobnosťou televíznej publicistiky sa stal Patrik Herman, najlepším komentátorom ajmoderátorom športu je Marcel Merčiak.

Sošku v kategórii Najlepší herec si odniesol Daniel Heriban, v kategórii Najlepšia herečka si minuloročný úspech zopakovala Zuzana Šebová.

Hlasovanie divákov rozhodlo o tom, že v kategórii Spevák roka sa víťaz meniť nebude. Ako minulý rok, tak aj tentokrát sa ním stal Adam Ďurica. Speváčkou roka je Kristína, v kategórii Skupiny si ocenenie opäť po roku odniesla a capella Fragile na čele s Braňom Kostkom.

Najúspešnejším zábavným programom je Milujem Slovensko z produkcie RTVS, seriálom roka Horná Dolná, programom roka Chart show, oba z produkcie TV Markíza.

Cenu týždenníka Život získal herec Michal Kubovčík.

OTO (Osobnosť televíznej obrazovky) je divácka anketa, v ktorej diváci raz ročne hlasujú o svojich najobľúbenejších televíznych osobnostiach a programoch. Jej vyhlasovateľom je týždenník Život, organizátorom agentúra APA.

Hlasovanie prebiehalo v dvoch kolách prostredníctvom webovej stránky alebo anketového lístka (uverejneného v printových médiách).

Rekordérkou v počte ocenení je moderátorka Adela Banášová, tohtoročný galavečer jej priniesol jedenástu sošku OTO. Osemkrát bola v ankete ocenená herečka Zdena Studenková a rovnaký počet OTOV už vlastní športový komentátor Marcel Merčiak.

Soška OTO symbolizuje tri slovenské televízie.

Zdroj: teraz.sk

Photo: tv-archiv.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.