Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Rodiny v núdzi nás potrebujú. Staňte sa vianočným CHLEBODARCOM

Vedeli ste, že keď si v predajniach BILLA kúpite akýkoľvek druh chleba, podporujete tým rodiny v núdzi? V rámci charitatívneho projektu CHLEBODARCA totiž putuje jeden cent zo sumy každého predaného pecňa na pomoc ľuďom, ktorí to najviac potrebujú. BILLA v tomto projekte prepája svoj kľúčový biznis, ktorým je predaj potravín, s dobročinnosťou a láskou k druhým. Spoločnosť aj takto dokazuje, že „obyčajný“ chlieb môže slúžiť šľachetným účelom.

​​Pomoc šitá na mieru

Od decembra 2018, keď CHLEBODARCA vznikol, už pomohol 263 rodinám v núdzi z celého Slovenska. Projekt podporuje rodiny, ktoré sa starajú o zdravotne znevýhodnených členov, ale aj rodiny žijúce na hranici chudoby či v inej náročnej situácii. „Rodinám, ktoré sme sa rozhodli podporiť, poskytujeme významný finančný príspevok na nevyhnutné veci, služby či potreby. Ide napríklad o renovácie bytov a domov, uhradenie zdravotných pobytov a rehabilitácií či nákup spotrebičov. Každá podporená rodina od nás tiež dostáva potravinovú BILLA kartu, ktorá jej na jeden rok zabezpečí nákupy v našej sieti a výrazne tak odľahčí rozpočet,“ vysvetlila Jana Gregorovičová, podpredsedníčka o. z. BILLA ľuďom.

​​​Jednorodičia v núdzi

Keďže CHLEBODARCA je inovatívny projekt, ktorý sleduje zmeny v spoločnosti aj vývoj dlhotrvajúcej pandémie, od začiatku tohto roka ako prvý na Slovensku rozšíril svoju pomoc aj na jednorodičovské domácnosti. Práve osamelí rodičia, ktorí sa o všetko musia postarať bez partnera, sú kvôli nedostatočnej podpore od štátu najviac ohrození negatívnymi dôsledkami pandémie a následnou chudobou. „V priebehu tohto roka sme celkovo pomohli 133 jednorodičovským domácnostiam. Podporujeme ich potravinovou BILLA kartou, ale aj promptnou humanitárnou pomocou. V spolupráci s n. o. JEDEN RODIČ im tiež poskytujeme kariérne, finančné, právne či sociálne poradenstvo. Pomáhame im v rôznych životných situáciách, od neplatenia výživného na deti expartnerom až po uhradenie nájomného v mestských bytoch,“ ozrejmila J. Gregorovičová. Od nového roka 2022 plánuje projekt CHLEBODARCA sústrediť svoju podporu výhradne na jednorodičov, takže pomoc sa dostane k ešte väčšiemu počtu osamelých mám a otcov v núdzi.

V druhom ročníku projektu CHLEBODARCA sa podarilo zlepšiť životy šestnástim rodinám. Zostrih najkrajších momentov z ich návštev vám prinášame v tomto videu:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Pomôžte na Vianoce aj vy

Ak si počas decembra kúpite chlieb v sieti supermarketov BILLA, urobíte krajšie Vianoce tým menej šťastným. Jeden cent z vášho chleba poputuje ľuďom, ktorí z rôznych dôvodov prišli o finančný príjem, pocit bezpečia alebo len potrebujú povzbudenie v náročnej situácii. Vďaka projektu CHLEBODARCA, ktorý je jednou z aktivít o. z. BILLA ľuďom, sa tento rok životné podmienky zlepšili dovedna v 149 jednorodičovských rodinách. Prihlásiť sa je možné vyplnením online formulára na stránke projektu CHLEBODARCA.

Zdroj: PR článok

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.