Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Kto najviac zdieľa svoj život na internete?

Ženy si dostatočne neuvedomujú riziká, ktorým môžu byť ich dáta v mobile vystavené.

Ženy si cenia svoje fotografie a videá v mobile viac ako muži!

Napriek tomu v ich ochrane úplne zaostávajú. Vyplynulo to z prieskumu spoločnosti KasperskyLaba B2B International, ktorý bol zverejnený pri príležitosti MDŽ.

Z výsledkov prieskumu napokon vyplynulo, že 57% európskych žien si cení uložené fotografie a videá viac ako čokoľvek iné vo svojom mobilnom telefóne – dokonca viac než muži (42%).

Napriek tomu, že sa až tretina žien obáva straty svojich osobných spomienok, veľa z nich nemá svoje zariadenia zabezpečené ani len základnými bezpečnostnými opatreniami. Ženy s veľkou obľubou zdieľajú čokoľvek, čo sa týka ich života, vo forme fotografií a videí medzi svojimi kamarátkami (48%) či známymi (40%) na internete. Rovnako tretina z nich má pritom obavy, že pri kybernetických útokoch by mohlo dôjsť k zneužitiu poškodeniu alebo strate ich uložených súborov.

Každá tretia žena cíti znepokojenie nad tým, že by jej fotografie alebo iné osobné údaje mohli byť použité bez jej súhlasu, rovnako zneužité alebo poslané nevhodným osobám.

Napriek týmto obavám si väčšina slovenských žien neuvedomuje, aké zraniteľné môžu byť ich súbory v prípade kybernetických útokov. V porovnaní s mužmi, až 15% žien v prieskume uviedlo, že na ochranu svojich osobných dát vlastne nepoužíva ani najjednoduchšiu ochranu prostredníctvom hesla, pričom 10% nemá svoje mobily chránené vôbec. 27% z nich tiež uviedlo, že si svoje dáta nezálohuje. Muži sú v tomto oveľa zodpovednejší, svoje dáta v mobilnom telefóne si zálohuje až 80%!

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.