Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Facebook sa premení na najväčší virtuálny cintorín!

Na konci tohto storočia bude na sociálnej sieti viac mŕtvych než živých užívateľov.

Facebook sa môže stať už koncom tohto storočia najväčším virtuálnym cintorínom. Populárna sociálna sieť má v súčasnosti približne 1,5 miliardy užívateľov z celého sveta, v roku 2098 tu však počet mŕtvych osôb prevýši počet žijúcich zaregistrovaných členov.

S touto "kontroverznou" predpoveďou prišiel americký štatistik Hachem Sadikki z Massachusettskej univerzity. Podľa jeho slov je spomínaná prognóza určená stálym prílevom nových užívateľov Facebooku a ponechaním profilov zosnulých osôb.

V roku 2016 zomrie podľa predpokladov cca milión osôb zaregistrovaných na Facebooku, pričom ešte v roku 2010 toto číslo predstavovalo 385-tisíc ľudí. Vtedy mal však Facebook menšiu "členskú základňu".

Súčasná politika Facebooku je taká, že ak užívateľ zomrie, jeho profil sa stáva virtuálnym pamätníkom. Jediný možný spôsob, ako zmazať taký profil, je spolupráca s ďalšou osobou, ktorá by disponovala heslom zosnulého. Ľudia však heslá do profilov väčšinou nezdieľajú s nikým, preto je táto možnosť len málo pravdepodobná. Priateľom takejto osoby sa tak naďalej zobrazujú upozornenia na narodeniny zosnulých.

Facebook preto začal žiadať od svojich používateľov, aby ustanovili osobu, ktorá by v prípade ich úmrtia kontaktovala prevádzkovateľov siete. Poverená osoba by získala oprávenenie napísať posledný status na profile zosnulého a aktualizovať jeho profilovú či titulnú fotografiu.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.