Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Juraj Jakubisko oživí Perinbabu!

Druhá časť legendárnej rozprávky sa bude nakrúcať aj pod Tatrami v Kežmarku.

Druhá časť legendárnej rozprávky Juraja Jakubiska, Perinbaba, sa bude po rokoch nakrúcať aj pod Tatrami v Kežmarku. Filmovanie by sa malo začať vo štvrtok 17. marca a bude sa konať na námestí pred Bazilikou svätého Kríža.

Režisér Juraj Jakubisko už zavítal do Kežmarku, aby si prezrel jeho centrum. Počas návštevy sa nechal počuť, že nakrútiť druhú časť rozprávky musí najmä kvôli množstvu žiadostí zo strany divákov. „Giulietta Masina, ktorá stvárňovala Perinbabu, zomrela. Hovoril som si, natočíš film, ale všetci povedia, že to nie je ona. Dvojníčku nenájdeš, a tak som stále váhal. Až teraz mi digitálna technológia umožnila, že robím film a sú tam dve nesmrteľné bytosti – Zubatá a Perinbaba. Ony budú hrať v tom filme ako predtým. Využívam digitálnu technológiu, a tak ich na chvíľu oživím. Dve nesmrteľné bytosti sa na okamih naozaj stanú nesmrteľnými,“ povedal Jakubisko.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

V Kežmarku sa Perinbaba natáčala už pred tridsiatimi rokmi. Súd s Jakubom bol v drevenom kostolíku a aj záverečná scéna, kde macocha so svojou dcérou kradnú obecné peniaze z drevenej truhlice, pochádza z mesta pod Tatrami. Filmári počas natáčania v meste využijú aj drevené stoly, ktoré sa zvyknú používať počas festivalu Európske ľudové remeslo. Tradičné oblečenie zo 17. storočia poskytnú filmárom mestské folklórne súbory.

Zdroj: teraz.sk

Photo: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.