Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Vdova spojila umelcov, aby pomohla ľuďom s podobným osudom! ♥

Pomoc vdovám a vdovcom je hlavným cieľom 46-tich umelcov, ktorí vytvorili pozoruhodné výtvarné diela.

Hlavným prvkom, od ktorého sa mal ich umelecký zámer odraziť, je okrúhle drevené koliesko. To je symbolom občianskeho združenia Súčasť života a sociálneho podniku Drevenô koliesko, ktoré pomáhajú osamelým matkám, otcom a iným zraniteľným a znevýhodneným ľuďom v núdzi tak, že im dajú prácu. Z umeleckej predajnej výstavy s názvom BUDE AKO NEBOLO, ktorej internetová aukcia už prebieha, pripadne polovica výťažku aj občianskemu združeniu Kolobeh života. Jeho ambasádorkou je manželka tragicky zosnulého hokejistu Pavla Demitru – Mária Demitrová.

Za pomocou je osobný príbeh

Sociálny podnik Súčasť života založila BEATA BOBULOVÁ, ktorá pred niekoľkými rokmi ovdovela. Bez partnera a s dvomi deťmi ostala sama prakticky zo dňa na deň. Veľmi náročné obdobie prežívala s ťažkosťami. Nielen s veľkým zármutkom, ale aj s finančnými problémami. V čase, keď partner zomrel, bola na rodičovskej dovolenke a keďže neboli manželmi, nedostala vdovský príspevok. Psychologickú pomoc jej okrem priateľov a rodiny poskytlo aj OZ Kolobeh života, v ktorom už roky nachádzajú útočisko vdovy a vdovci. Beata však časom zistila, že môže ľuďom s podobným osudom, ako mala ona, pomôcť aj inak. Tak, že im dá možnosť pracovať. „Prácou si ženy a muži s ťažkým osudom nielen finančne prilepšia, ale prídu aj na iné myšlienky. Je to teda veľmi dobrá kombinácia pomoci. Momentálne zamestnávame v sociálnom podniku štyroch stálych zamestnancov, každý z nich má neľahký osud. Mojím cieľom je podnik rozširovať a môcť tak poskytnúť prácu viacerým,“ vysvetlila Beata Bobulová.

O svojom neľahkom životnom osude, ktorému sa musela vzoprieť, porozprávala aj Rádiu Jemné. Stretnutie s ňou bolo mimoriadne dojímavé, ale tiež inšpiratívne a povzbudzujúce. Beátu sme za jej statočnosť a ľudský prístup „odmenili“ ZLATÝM SRDCOM:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zapojili sa aj akademickí umelci

Výhodou práce v Beatinom sociálnom podniku je predovšetkým flexibilita a možnosť pracovať z domu. Preto sa v ňom môžu zamestnať aj vdovy či vdovci s malými deťmi. Náplňou ich práce je tvorivá činnosť – vyrábajú darčekové predmety z drevených koliesok, symbolu sociálneho podniku Drevenô koliesko. Reklamné predmety, drevené ozdoby, kreatívno – edukatívne sety pre vlastnú výrobu pekného darčeka sú navyše ekologické. „Ako hlavný symbol a zároveň výrobný materiál som zvolila drevené koliesko, ktoré je vlastne odpadom. Takto má ďalšie využitie – poskytne prácu zraniteľným a iným zase radosť. Drevené koliesko je pekné ako ozdoba, krásne vonia a je aj múdre ako naše sety, ale predovšetkým vytvára nové pracovné miesta – toto všetko drevené koliesko totiž dokáže,“ doplnila Beata Bobulová.

Koliesko sa stalo inšpiráciou aj pre 46 významných umelcov, ktorých oslovila spolu so združením výtvarníkov moderného umenia TURUK & ART COLLECTIVE. Vyvrcholením tohto dobročinného projektu je vernisáž, ktorá sa uskutoční 29. septembra (streda) o 19-tej hodine v T.O.P. AUTO PREMIUM Art Gallery. Medzi umelcami, ktorí sa rozhodli pomôcť vytvorením a darovaním svojho diela, sú aj známi akademickí umelci – Juraj Čutek, Vít Bojňanský, Ivan Pavle, Iveta Lederer, Stanislav Kiča, Miroslav Bezák alebo Marián Komáček a ďalší.

Diela sa dražia cez online aukciu

Záujemcovia o umelecké diela, ktorých celá predajná suma putuje na pomoc dvom občianskym združeniam sa majú už teraz zapojiť do online aukcie. Nájdu ju na webovej stránke www.turukartcollective.com/ponuka-diel/, kde vyplnia formulár a napíšu svoju peňažnú ponuku. Posledné online prihodenie je možné 28. septembra do polnoci. Pozvánku na vernisáž automaticky dostanú tí, ktorí sa zapoja do online dražby.

Zdroj: PR správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.