Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

2 min s … : Katka Knechtová tvrdí, že Prežijú len milenci!

Speváčke sa na sólovej dráhe mimoriadne darí.

Katka Knechtová (34) je umelkyňa, ktorá potvrdzuje kvalitu hudobníkov z východného Slovenska. Narodila sa v Prešove a svoju profesionálnu kariéru začala ako 15-ročná spievaním vokálov v kapele IMT Smile.

Od roku 1997 pôsobila vo vlastnej skupine PEHA, s ktorou nahrala množstvo úspešných hitov (Slnečná balada, Spomaľ, Za Tebou a i.). O 10 rokov neskôr bola Katka oslovená prominentným slovenským režisérom Jurajom Jakubiskom a z ich vzájomnej spolupráce vznikla Pieseň roka 2008 – skladba Muoj Bože, ako ústredná melódia k filmu Báthory. V tom istom roku sa speváčka rozhodla vydať na sólovú dráhu a jej „prvotina“, album Zodiak, sa po mesiaci stal platinovým. Pochádzajú z neho mnohé úspešné skladby, napríklad V tichu alebo Vo svetle žiariacich hviezd.

Zatiaľ posledné „hudobné dieťa“ speváčky, album Prežijú len milenci, vyšiel v októbri minulého roka. V rádiách sa z neho darilo singlom Naveky či Motýľ Hlavolam. Jedna z najvýraznejších slovenských interpretiek sa už o necelý mesiac chystá na koncertné turné, o ktorom viac porozprávala v rozhovore pre Rádio Jemné.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vypočujte si 2 minúty s osobnosťou, ktorú máte radi:

Zdroj: Archív Rádio Jemné; katarinaknechtova.com

Photo: presov24.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.