Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Čo majú spoločné Adele a Ed Sheeran?

Obaja sú britskí umelci. A …

Informáciu oznámila Svetová federácia hudobného priemyslu (IFPI).

Spomínaný album, ktorý Adele vydala po 4-ročnej prestávke, pritom vyšiel len 20. novembra a speváčka ho odmietla poskytnúť pre streamovacie služby. V USA a vo Veľkej Británii vytvoril nové rekordy v počte predaných kusov v prvom týždni od vydania. Titulná pieseň Hello bola zároveň prvým singlom v Spojených štátoch, ktorý bol stiahnutý viac ako miliónkrát za jeden týždeň.

Šéf IFPI, Frances Moore, nazval album "25" "globálnou senzáciou roka 2015" a výkon Adele ako "fenomenálny".

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Na 2. mieste rebríčka najpredávanejších interpretov skončil britský spevák a textár Ed Sheeran, ktorý zaznamenal rastúci úspech od vydania svojej balady Thinking Out Loud.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Americká popová speváčka Taylor Swiftová, ktorý vlani rebríček viedla so svojím albumom "1989", tentoraz skončila tretia. Prvú päťku uzatvárajú kanadský spevák Justin Bieber a britská chlapčenská skupina One Direction. Do prvej desiatky sa ešte dostali skupiny Coldplay a Maroon 5, anglický spevák Sam Smith, kanadský raper Drake a takisto kanadský R&B spevák a skladateľ Abel Makkonen Tesfaye, známejší pod pseudonymom The Weeknd.

IFPI zostavuje svoje hodnotenie na základe predaja albumov v klasických kamenných obchodoch a na internete, ako aj na základe obratu streamovacích služieb. Konrétne čísla však nezverejňuje.

Zdroj: teraz.sk; YouTube

Photo: mixme.com.br

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.