Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Valentínske výlety. Kam chodia Slováci za romantikou najradšej?

Stále populárne sú kratšie výlety na štyri až päť dní v Európe.

Je však pravda, že v súčasnosti sa názory predajcov leteniek na Paríž rozchádzajú. Niektorí tvrdia, že je aj naďalej veľmi obľúbený a záujem o výlety doň rastie, ďalší zase vidia vplyv minuloročných teroristických útokov a teda pokles predaja leteniek do hlavného mesta Francúzska.

Podľa predajcu leteniek spoločnosti Pelikan.sk je už tradične najobľúbenejšou valentínskou destinácou Paríž. "Záujem Slovákov o túto destináciu neustále rastie, a samozrejme, platí to aj pre výlety počas Valentína," priblížil marketingový špecialista firmy Patrik Vas.

Predajca leteniek Student Agency zaznamenal v tomto roku menší záujem o letenky do Paríža. "O Paríž, ktorý doteraz dlhodobo viedol v eurovíkendových štatistikách obľúbenosti, je v tomto roku nižší záujem,"uviedla riaditeľka predaja leteniek spoločnosti Věra Janičinová.

Vo všeobecnosti však podľa spoločnosti SA volia ľudia na valentínske pobyty kratšie výlety na štyri až päť dní v Európe. Najväčší záujem býva o letenky do Barcelony, Lisabonu, Ríma, Benátok alebo aj do Atén.

Veľký záujem je však aj o menej tradičné destinácie, akými sú napríklad poľský Krakov alebo lotyšské hlavné mesto Riga.

Pelikan.sk ešte dodáva, že akýmsi "skokanom" tohto roka sú aj valentínske pobyty vo Vysokých Tatrách, za ktorými nasledujú výlety do Prahy, Ríma či Atén. "V minulom roku cestovali Slováci na Valentína najmä do Ríma, Istanbulu a Londýna. V tomto roku sa k týmto destináciám pridali lokálne pobyty v Tatrách a pobyty v Prahe,"vymenoval Vas.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.