Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Na Taiwane postavili obrovskú sklenenú topánku. Chcú si ňou uctiť ženy!

Topánka má slúžiť ako svadobná sieň a turistická atrakcia.

Na Taiwane postavili obrovskú sklenenú topánku na počesť všetkých žien, ktoré trpeli chorobou odumierania tkaniva na nohách!

Priehľadná, až 17 metrov vysoká konštrukcia bola dokončená minulý mesiac a stojí v okrese Ťia-i na juhozápade krajiny. Prilákala už obrovský počet návštevníkov, hoci oficiálne odhalená bude najskôr o dva týždne.

Topánka je zamýšľaná ako svadobná sieň a turistická atrakcia. Je rovnako poctou ženám, ktoré v minulosti trpeli otravou arzénom z vody zo studní, čo spôsobovalo gangrénu dolných končatín – stav známy aj ako "choroba čiernych nôh" (BFD).

Keďže nohy bolo neraz treba amputovať, mnohé ženy museli znášať diskrimináciu a nemohli si nájsť manžela či založiť rodinu – ostávali osamotené a nosili topánky na vysokých podpätkoch.

"Postavili sme ju nielen na pripomenutie čas, keď ľudia trpeli touto chorobou, ale takisto na vyjadrenie našich nádejí, že ženy už teraz budú môcť uskutočňovať svoje sny, kráčajúc k šťastnej budúcnosti na vysokých podpätkoch,"uviedla predstaviteľka okresnej samosprávy.

Zdroj: teraz.sk

Photo: teraz.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.