Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Autor hitu Don’t Worry, Be Happy príde na opäť na Slovensko!

Bobby McFerrin vystúpi v starej tržnici v polovici júna 2016.

Spevák, skladateľ a dirigent Bobby McFerrin vystúpi po rokoch opäť v Bratislave!

Autor hitu Don’t Worry, Be Happy zaspieva v Starej tržnici 15. júna.

Desaťnásobný držiteľ ceny Grammy, známy svojou dokonalou improvizáciou, sľubuje slovenským fanúšikom jedinečný koncert. „Som šťastný, keď môžem objavovať niečo nové a prajem si, aby tento zážitok publikum zdieľalo so mnou. Rád improvizujem a beriem si z každého žánru kúsok – niečo z klasiky, niečo z džezu. Nikdy vopred nič neplánujem, prídem na pódium a začnem spievať. Keď sedím pred ľuďmi, baví ma spraviť si z nich ‚svoju kapelu‘,“ vyvsetlil Bobby McFerrin.

Multiinštrumentalista a známy a cappella spevák sa preslávil vďaka originálnemu štýlu a unikátnej technike spevu. Dokonale ovláda svoj hlasový rozsah štyroch oktáv a dokáže vytvoriť ilúziu dvojhlasného aj viachlasového spevu. „Cvičiť s hlasom je oveľa ľahšie ako na klavíri alebo husliach. Keď máte naozaj dobrý sluch a hlas, dokážete zaspievať všetko. Ja som mal navyše šťastie, že som sa ako mladík dostal k Jonovi Hendricksovi, od ktorého som sa veľa naučil,“ tvrdí hudobník.

Autor hitu Don’t Worry, Be Happy vystúpil na Slovensku prvý raz v roku 1986 na Bratislavských jazzových dňoch. Odvtedy viackrát koncertoval predovšetkým v Česku, ale aj v našej krajine a na publikum má veľmi dobré spomienky. „Od čias socializmu sa toho u vás veľa zmenilo, ale publikum je stále rovnako srdečné. Spontánne reakcie ľudí ma vždy veľmi potešia. Musím povedať, že mi naozaj lichotí, že dosiaľ boli sály vždy vypredané,“ teší sa McFerrin.

Slávny umelec je držiteľom 10 cien Grammy. Dnes 65-ročný umelec stále aktívne vystupuje a ohuruje publikum po celom svete.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: teraz.sk; YouTube

Photo: bobbymcferrin.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.