Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Posypová soľ na chodníkoch a naše topánky sa nekamarátia!

Najmä jemná koža a semiš sú v prípade posypovej soli vystavené riziku poškodenia.

Zima vie svojou intenzitou potrápiť nielen naše zdravie, ale aj obuv, ktorú počas nej nosíme. Tá je veľmi často vystavená odolnosti voči posypovej soli na chodníkoch.

Nečakajte!

Ako pri mnohých iných škvrnách, aj v tomto prípade platí – odstrániť ju čo najskôr. Čím dlhšie totiž na topánke ostane, tým hlbšie sa do jej látkovej štruktúry dostane. Je celkom možné, že fľak z posypovej soli si budete musieť na obľúbenej topánke nosiť už navždy.

V hlavnej úlohe ocot

Napriek tomu, že jeho vôňa nepatrí medzi tie príjemné, ako pomocník málokedy zlyhá – ocot. Skúste ho aplikovať priamo na škvrnu na topánke a nemajte obavy, ak vám na nej zanechá stopy. V priebehu nasledujúcich dvoch dní by mali zmiznúť, rovnako ako škvrna vyžratá od soli.

Zoberte si na pomoc čistiacu kefu

Sú materiály, ktoré na čistenie potrebujú „drsnejší“ prístup. Aby sa teda ocot do látky systematicky a účinne vstrebal, použite čistiacu kefu. Najmä ak ide o jemnú kožu, semiš alebo o brúsenú kožu, ktoré nie sú schopné absorbovať tekutinu okamžite. Už malé množstvo octu nanesené na povrch topánky, jemnými pohybmi za pomoci kefy implementované do štruktúry materiálu, z ktorého sú vyrobené, by malo mať želaný účinok!

Zdroj: webmagazin.teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.