Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

J. Ráž: Tajomstvo nášho úspechu je bez debaty v našej inteligencii!

Líder skupiny Elán, Jožo Ráž, získal mimoriadne ocenenie za celoživotné dielo.

Jedenásť osobností slovenskej vedy, medicíny, hospodárstva, umenia a športu si v nedeľu večer na javisku Slovenského národného divadla prevzalo ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2015.

V devätnástom ročníku bolo nominovaných celkom 27 osobností.

V kategórii publicistika a literatúra získala ocenenie spisovateľka Veronika Šikulová za publikáciu Medzerový plod .

V kategórii šport získal ocenenie chodec Matej Tóth. V auguste sa stal prvým slovenským atletickým majstrom sveta v chôdzi na 50 km na MS v Pekingu. Rok 2015 ukončil ako svetová chodecká jednotka a je nominovaný aj na svetového atléta roka 2015.

Jozef Barcaj si odnáša ocenenie v kategórii hospodárstvo. Z termálneho kúpaliska v Podhájskej, ktoré bolo na pokraji likvidácie, vybudoval prosperujúce stredisko cestovného ruchu na Slovensku. Projekty pritom realizoval z vlastných zdrojov bez európskych fondov a štátnych dotácií.

Ocenenie za filantropiu získala Miroslava Hunčíková, zakladateľka organizácie Svetielko pomoci. Pomáha onkologicky chorým deťom a ich rodinám. Založila detský mobilný hospic na východnom Slovensku, aby mohli zomierajúce deti stráviť posledné dni doma so svojou rodinou a blízkymi.

Za oblasť medicíny a vedy si ocenenie odniesol Igor Lacík, expert v polymérnej chémii, ktorý dlhodobo pracuje na výskume venovanom liečbe cukrovky. Zaslúžil sa, aby sa slovenský tím v roku 2015 stal členom prestížneho Enkapsulačného konzorcia Juvenile Diabetes Research Foundation, ktorého cieľom je poskytnúť liečbu pacientom s cukrovkou 1. typu.

V kategórii rock pop jazz získala ocenenie herečka a speváčka Szidi Tobias za najnovší album Jolanka.

Mimoriadne ocenenie, o ktorom rozhoduje Veľká porota Krištáľového krídla, si prevzali zakladateľka Národného hemofilického centra Angelika Bátorová a Jožo Ráž, líder legendárnej skupiny Elán.

Desiatky hitov tejto skupiny doslova zľudoveli a dnes patria do zlatého fondu slovenskej populárnej hudby. "Elán je podľa mňa nenormálne inteligentné zoskupenie, v tom je jeho sila aj sláva. Tajomstvo nášho úspechu je bez debaty v našej inteligencii. Hudba je náš život," uviedol pre TASR Ráž.

Zdroj: teraz.sk

Photo: teraz.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.