Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

2 min s … : Módna návrhárka Lýdia Eckhardt neplesá!

"Ten, kto vojde do môjho domu, musí sa stať mojím priateľom. Ak nie, nemôžem ho obliekať!"

Vyštudovaná právnička z Humenného, Lýdia Eckhardt (53), vstúpila do sveta módneho návrhárstva vlastnoručne ušitým overalom. Dnes patrí medzi zvučné mená a najznámejšie tváre módneho priemyslu nielen na Slovensku.

Jej prvá profesionálna kolekcia dostala názov Safari a Lýdia ju prezentovala na konkurze do Štúdia módy, prvej slovenskej módnej agentúry, ktorú založila Emma Tekelyová.

Lýdia Eckhardt tvrdí, že móda nie je len na pozeranie, ale predovšetkým na to, aby ju bolo možné nosiť. Aj preto sa pri navrhovaní svojich modelov inšpiruje ľudmi, trebárs aj tými, ktorých vída na ulici. Jej šaty nosí viacero známych osobností z rôznych oblastí spoločenského života, ale rovnako jej rodina či blízki priatelia.

Za svoj najväčší úspech dodnes považuje fakt, že jej ostali verné mnohé tie zamestnankyne, s ktorými 2. mája v roku 1991 začínala rozbiehať módny biznis.

V rozhovore s Vikóriou Lancošovou Lýdia Eckhardt prezradila trendy tohtoročnej plesovej sezóny, ktoré farby sú najviac "in", ale aj to, prečo sa ona sama na plesy zabávať nechodí.

Vypočujte si 2 minúty s osobnosťou, ktorú máte radi:

Zdroj: Archív Rádio Jemné; osobnosti.sk

Photo: FCB/Lýdia Ekhardt – Módny salón

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.