Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Psychológovia: Najdepresívnejšie obdobie v roku sa práve začalo!

Odborníčka Stephanie Daviesová uvádza aj presný začiatok – 18. január.

Koniec januára a začiatok februára patrí k najdepresívnejším chvíľam v roku!

Málo slnečných lúčov, mrazivé počasie a príliš krátke dni, to všetko v tomto období neprispieva k dobrej nálade. Na mnohých z nás dolieha aj sklamanie z nesplnených novoročných predsavzatí, čo vedie k zníženému sebavedomiu.

Psychológovia sú vo vyjadreniach ešte konkrétnejší, podľa nich sme najviac depresívni tretí pondelok v mesiaci január.

Čo s tým?

Napriek chladnému počasiu, vítané sú aj denné prechádzky na čerstvom vzduchu. Stačí sa skutočne teplo obliecť a dohodnúť si spoločné stretnutie s dobrými priateľmi. Na telo a na psychiku mimoriadne priaznivo pôsobí oxytocín, ktorý sa tvorí v mozgu práve vtedy, keď si môžeme užívať spoločnosť blízkeho priateľa alebo príjemné ľudské dotyky a objímanie sa. Zimné mesiace sú ako stvorené na hrejivé objatia.

Vyhnite sa ponocovaniu. Spánok je v tomto období veľmi dôležitý a jeho nedostatok vedie k úzkostlivým stavom, až k depresii. Každý človek vie, čo na neho vo chvíľach, keď sa necíti najlepšie, platí, a pozitívnu náladu nesporne zlepšujú aj dobré skutky. Navyše, zvyknú vyvolávať reťazovú reakciu.

Hovoríte si, že úsmev nasilu nemá význam? Mýlite sa. Je vedecky dokázané, že silený úsmev na tvári po chvíli vyvolá úsmev aj na duši!

Zdroj: novinky.cz

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.